صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۴ آبان ۱۳۹۴ | ۱:۰۳ ب.ظ
0

استاندار اردبیل در جلسه دیدار اعضای شورای شهر های لاهرود و جعفرآباد از ایجاد دانشگاه پیام نور و شهرک گردشگری در لاهرود درآینده نزدیک خبر داد.

وراوی :

مجید خدابخش در جلسه دیدار اعضای شورای اسلامی شهرهای خلخال، لاهرود و جعفرآباد با اشاره به اینکه هفته آینده در بازدیدی از آبدرمانی قوتورسویی و شابیل موضوع راه اندازی شهرک گردشگری در منطقه لاهرود بررسی می شود، یادآور شد: آبدرمانی قوتورسویی و شابیل ظرفیت های بسیار بالایی برای جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد.

استاندار اردبیل گفت: شرکت آب منطقه ای اردبیل باید هزینه اجاره این آبدرمانی ها را در راستای تجهیز آبدرمانی‌ها پرداخت کند ولی تاکنون در این راستا اقدام خاصی انجام نشده و مسئولان این شرکت باید به این امر اهتمام ویژه ای داشته باشند.

وی با بیان اینکه در آینده نزدیک دانشگاه پیام نور در لاهرود شروع به کار خواهد کرد، یادآور شد: قرار است این دانشگاه در چند رشته مورد نیاز منطقه فعالیت آموزشی خود را شروع کند که امیدواریم این امر در راستای ارتقای سطح علمی منطقه مؤثر باشد.

خدابخش خاطرنشان کرد: استان اردبیل ظرفیت‌های بسیار مهمی در بخش‌های کشاورزی، صنعت و گردشگری دارد و باید مطالعات طرح های سرمایه گذاری با جدیت انجام شود.

استاندار اردبیل گفت: مسئولان شهرستان ها باید مطالعات سرمایه گذاری شهرستان های خود را ارائه دهند تا روند سرمایه گذاری در این منطقه سیر صعودی به خود گیرد.

وی با بیان اینکه مسئولان خلخال، جعفرآباد و لاهرود نیز باید همانند کشت و صنعت مغان در راه اندازی یک کارخانه عظیم تمام تلاش خود را به کار بگیرند، تصریح کرد: این مناطق ظرفیت بسیار بالایی برای اشتغالزایی دارد که نیازمند برنامه ریزی مناسب و راهبردی است.

استاندار اردبیل بیان کرد: در تولید محصولات کشاورزی منطقه خلخال، جعفرآباد و لاهرود باید از تکنولوژی های نوین کشاورزی استفاده شود که دولت نیز در این زمینه حمایت های همه جانبه ای دارد و تسهیلات ویژه ای در اختیار کشاورزان قرار می دهد.

خدابخش افزود: یکی از راهکارهای توسعه منطقه، جذب سرمایه گذاران بخش خصوصی با توجه به ظرفیت های منطقه است که این امر می تواند در آینده ای نزدیک اقتصاد منطقه را دچار تحول عظیمی کند و نرخ اشتغال را در منطقه افزایش دهد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر