صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۵ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۱ ب.ظ
1

در پی تلاش محیط بانان مشگین شهر 5 شکارچی غیر مجاز با اصالت کردی به علت شکار خرگوش و کبوتر چاهی بازداشت و تحویل مقامات قضایی شدند

وراوی :

امروز طی عملیات یگان حفاظت محیط زیست مشگین شهر ۵ شکارچی غیر مجاز که اقدام به شکار خرگوش و کبوترهای چاهی مناطق مشگین شهر کرده بودند بازداشت و تحویل مقامات قضایی شهرستان شدند.
در این باره دهقان رییس اداره محیط زیست مشگین شهر به خبرنگار وراوی گفت: این ۵ نفر از اهالی مشگین شهر نیستند و اصالت کردی دارند. وی دلیل ورود شکارچیان غیرمجاز به منطقه را فرارسیدن فصل شکار و افزایش اسلحه در بین مردم دانست.
دهقان در مورد نحوه دستگیری این شکارچیان گفت: شکارچیان در ابتدا به شکار غیرمجاز اعتراف نکرده بودند و ظاهرا گوشت شکار را نیز به مصرف غذایی رسانده بودند؛ با این حال نیروهای ما ناامید نشده و با استفاده از سگ های بویاب اقدام به جستجوی لاشه حیوانات شکار شده کردند که خوشبختانه موفق به کشف آثار جرم و اخذ اعتراف شدند. وی همچنین افزود افراد بازداشت شده در ظهر عاشورا اقدام به شکار غیرمجاز کرده بودند که با هوشیاری نیروهای یگان حفاظت دستگیر شدند. از بازداشت شدگان ۴ قبضه اسلحه ضبط شده است که ۱ مورد آن بدون مجوز بوده است.

در حال حاضر اسلحه ها و مهمات شکار در اختیار اداره محیط زیست مشگین شهر می باشد.

دهقان در مورد وضعیت شکار غیرمجاز به خبرنگار وراوی گفت شکارچیان با تجربه عموما پایبند قوانین محیط زیست هستند ولی شکارچیان بی تجربه و یا غیربومی اقدام به شکار غیرمجاز می کنند که هم به محیط زیست آسیب می رسد و نیز در اغلب مواقع بازداشت شده و به پرداخت جریمه های سنگین محکوم می شوند. وی همچنین از قوه قضاییه نیز تشکر کرد که همکاری مناسبی با حفاظت محیط زیست دارند و شکارچیان را به اشد مجازات محکوم می کنند.

دهقان

وی در مورد حفاظت از محیط زیست در مقابل شکارچیان گفت که در یک سال گذشته تعداد محیط بانان از ۳ نفر به ۱۲ نفر افزایش یافته است و سه پایگاه حفاظت جدید در مرادلو، انزان و شابیل فعال شده است. وی در پایان از تمامی مردم و طبیعت دوستان که همکاری خوبی با اداره محیط زیست دارند تشکر کرد.

کشف اسلحه

بنا به تحقیقات خبرنگار وراوی برخورد با شکارچیان غیر مجاز به نحو مطلوبی در حال اجرا است که باعث شده است اغلب شکارچیان به علت اینکه نمی توانند به طور غیرمجاز اقدام به شکار کنند به فروختن اسلحه های خود روی آورده اند. سایت وراوی از آقای دهقان و همکاران وی در اداره و یگان حفاظت تشکر می کند که با تلاش شبانه روزی حتی در ایام تعطیل و عاشورا وظایف خود را به بهترین نحو ممکن انجام می دهند تا بتوانیم میراث گرانبهای محیط زیست را در بهترین حالت برای آیندگان به ارث بگذاریم.

وراوی / رافق مجتهدزاده خیاوی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر