صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱:۲۷ ق.ظ
0

رییس اداره منابع طبیعی وآبخیزداری شهرستان پارس آباد از اهدای کارت همیار طبیعت به دهیاران خبر داد و گفت : این طرح پیش از این جنگلبان افتخاری نام داشت که به همیار طبیعت تغییر نام داده و مزیت های بسیار در حفظ و حراست از منابع طبیعی دارد.

وراوی :

عزیز جمالی روز چهارشنبه افزود: با مشارکت دهیاران گستره حفاظت از منابع طبیعی همه گیرشده و به نوعی روستاییان نیز در این امر سهیم خواهند شد.
وی با تاکید برحفاظت از عرصه های طبیعی گفت: برخورد شدید با افراد متجاوز و فرصت طلب به عرصه های ملی و منابع طبیعی همچنان در اولویت فعالیت های منابع طبیعی است.
او افزود: با توجه به فرا رسیدن فصل کشت پاییزه با دستور قضایی، کلیه متجاوزان به اراضی ملی علاوه بر جریمه ۷۰ میلیون ریالی در هر هکتار، به ضبط ادوات کشاورزی نیز به نفع دولت محکوم خواهند شد.
وی با بیان این که در برخورد با مخربان منابع طبیعی برای اولین بار از مراجع قضایی دستور سیار دریافت کردیم تشریح کرد: هر گونه ساخت و ساز غیر مجاز در اراضی ملی علاوه بر جریمه سنگین قلع و قمع خواهد شد.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پارس آباد با هشدار به دامداران در مورد عدم تمدید پروانه چرا افزود: دامدارانی که طی دو فصل با وجود ابلاغ از سوی منابع طبیعی پروانه چرای خود را تمدید نکنند دامدار تلقی نشده و پروانه آنها باطل خواهد شد.
وی با اشاره به برخورد با دامدارانی که احشام مازاد بر پروانه چرا دارند افزود: امسال دامدارانی که احشام مازاد بر پروانه چرا یا فاقد پروانه بهره برداری دارند به ازای هر واحد دامی مبلغ ۹۴۰ هزار ریال جریمه خواهند شد.
جمالی همچنین از راه اندازی صندوق تعاونی توسعه منابع طبیعی خبر داد و گفت: همه دامداران واجد شرایط می توانند با خرید چهار سهم که هر سهم مبلغ ۵۰۰ هزار ریال است عضو این صندوق شده و از محاسن و مزیت های آن بهره مند شوند.
پارس آباد مغان یکی از مناطق غنی از نظر کشاورزی ف دامداری و منابع طبیعی استان اردبیل محسوب می شود.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر