صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۸ آبان ۱۳۹۴ | ۱:۵۸ ب.ظ
0

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل خواستار نظارت بیشتر بر فعالیت آب های گرم معدنی درمانی در جهت رعایت استانداردهای بهداشتی در این استان شد

وراوی :

طاهر شریفی عص پنجشنبه در کارگروه سلامت و امنیت غذایی استان اردبیل گفت: آب های گرم معدنی که فرصتی برای استان هستند در صورت تامین نشدن شرایط بهداشتی به تهدید تبدیل می شود و با توجه به اینکه گردشگری به عنوان یکی از محورهای توسعه در نظر گرفته شده، مشکلاتی ایجاد خواهد کرد.
وی افزود: بخش قابل توجهی از مسافران برای استفاده از آب های معدنی به استان اردبیل مسافرت می کنند و اگر آب های معدنی از نظر بهداشتی زیر سوال برود می تواند به گردشگری صدمه جدی بزند.
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل بیان کرد: دفع مهار نشده فاضلاب ها و آمیخته شدن آن با آب های گرم پیش تر مطرح بود که تا حدودی برطرف شده و با توجه به محدودیت بودجه می توان اجرای تصفیه خانه سرعین را به بخش خصوصی واگذار کرد.
او اضافه کرد: نمی توان شرایط کنونی را سال آینده نیز ادامه داد چرا که اگر در زمان آغاز مسافرت ها آزمایش هایی صورت گیرد و آلودگی مشاهده شود، اجازه فعالیت را صادر نخواهیم کرد که در این صورت نیز فاجعه ای استانی رخ خواهد داد.
شریفی ادامه داد: باید زوایای مختلف موضوع بررسی شود از جمله رعایت استانداردهای بهداشتی که البته امری هزینه بر است و بر اساس آن باید بهای ورودی آب های گرم منطقی شود.
وی عنوان کرد: راهبرد بهره برداری از آب های معدنی مشخص نیست که باید در زمینه تصمیم گیری کنیم و در صورت تصمیمی مبنی بر ارایه خدمات بهداشتی و درمانی باید حداقل بها تامین شود.
معاون استاندار اردبیل گفت: بهره برداران به دنبال سود هستند و باید عرضه و تقاضا بها را تعیین کند چرا که تعیین سقف بها بلیت ورودی مانع از ارایه خدمات مناسب می شود.
او تاکید کرد: در شرایط کنونی نمی توان به جذب گردشگران خارجی امید داشت چرا که با استانداردهای بین المللی همخوانی ندارد و در دنیا به این امر به چشم استحمام نگاه نمی کنند بلکه خدمات ویژه ای ارایه کرده و در مقابل بهای آن را نیز دریافت می کنند.
شریفی عنوان کرد: طرحی ارایه شود تا در زمینه رعایت بهداشت توسط بهره برداران و نرخ گذاری ارایه شود بر اساس آن پیش برویم وگرنه در سال های آینده نیز با مشکلات مشابهی روبرو خواهیم شد و صنعت گردشگری استان اردبیل را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر