صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۹ آبان ۱۳۹۴ | ۷:۵۶ ب.ظ
0

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: موازی کاری دستگاه های اداری معضل حوزه فرهنگ بوده و موجب پراکنده کاری می شود.

وراوی :

سید ناصر اسحاقی افزود: این معضل از قبل بوده و همچنان ادامه دارد اما اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تلاش می کند از آن بگریزد.
وی اظهار کرد: به عنوان مثال در عرصه های مذهبی و قرآنی بسیاری از ادارات وارد شده و فعالیت می کنند اما هنگام ارائه آمار عملکرد، فعالیت یک موسسه مذهبی یا قرآنی به نام چند دستگاه اداری مطرح می شود.
وی بیان کرد: نهادهای فرهنگی ، مذهبی و انقلابی خود را متولی حوزه قرآن می دانند و این امر علاوه بر ایجاد خلل در آمار عملکرد در یک حوزه مشخص موجب پراکنده کاری می شود.
اسحاقی گفت: برخی از برنامه ها یا در صلاحیت اداره کل ارشاد نیست یا در یک مناسبتی بر عهده این اداره گذاشته شده اما سعی می کنیم فقط متولی حوزه فرهنگ و هنر باشیم.
او ادامه داد: در حوزه مداحی کانون شعرا و مداحان اداره کل تبلیغات اسلامی استان فعالیت می کند و در دو سال اخیر اداره کل ارشاد به این حوزه وارد نشده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل افزود: مدیریت حوزه شبیه خوانی و تعزیه یک بار از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به سازمان تبلیغات اسلامی و بار دیگر از سوی معاونت هنری وزارت ارشاد به اداره کل هنرهای نمایشی این وزارتخانه محول شده اما در استان به علت قبول مسوولیت این حوزه توسط اداره کل تبلیغات اسلامی این اداره کل در آن دخالت نمی کند.
اسحاقی حوزه های سینما ، تئاتر ، ادبیات و هنرهای تجسمی را مختص اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: تلاش می شود به جای فربه سازی این اداره کل و افزودن به حجم فعالیت های غیرمرتبط به چابک سازی آن بپردازیم.
وی شناسایی ، تقویت و آموزش هنرمندان برای خلق اثرهای فاخر را از برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و گفت: در این زمینه سیاست گذاری می شود.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر