صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۴ | ۹:۴۱ ب.ظ
27

شعبه خانه مطبوعات استان با همکاری فرمانداری و اداره ارشاد اسلامی در مشگین شهر افتتاح شد. این افتتاح با استقبال کم نظیر اصحاب رسانه روبرو شد

وراوی :

امروز (۱۰ آبان ۹۴) شعبه خانه مطبوعات اردبیل در شهرستان مشگین شهربا حضور امامی فرماندار شهرستان مشگین شهر، هادی صباغی رئیس خانه مطبوعات اردبیل و چند تن از اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات استان در مشگین شهر افتتاح و “هادی عسگرزاده” بعنوان سرپرست معارفه شد.

در این مراسم رستمی رئیس اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مشگین شهر با اشاره به قداست قلم و اهمیت آن به تشریح وظایف و رسالت نشریات و مطبوعات بعنوان رکن چهارم دموکراسی پرداخت و نشریات را به عنوان دانشگاه عمومی معرفی کرد. وی به خصوصیات مطبوعات از جمله ارزان بودن، فراوانی، سادگی زبان، در دسترس بودن، تنوع مطالب و صحت اخبار اشاره کرد و گفت: مطبوعات می تواند به همگانی کردن فرهنگ کمک کند.

هادی صباغی در این مراسم  ضمن قدردانی از تلاش ها و پیگیری های مسئولان اداره ارشاد  شهرستان و سرپرست خانه مطبوعات مشگین شهر اظهار داشت: ایجاد شعبه خانه مطبوعات در شهرستان های دیگر استان از جمله پارس آباد و خلخال با تعداد اعضای ۳۰ نفر و ۲۵ نفر درخواست شده است که بزودی در این شهرستان ها نیز نمایندگی دایر خواهد شد.

وی همچنین به تقویت پایگاه مطبوعات در جامعه اشاره کرد و گفت: نشریات محلی به لحاظ جفرافیایی از تاثیر گذاری بسزایی برخوردارند و باید نشریات محلی در پرداختن به مسایل محلی کوشا باشند.

در ادامه صباغی به فعالیت ۱۰ ماهه خانه مطبوعات در دوران مدیریت خود پرداخت و گفت در دوره ششم با درک رسالت اصلی خانه مطبوعات بعنوان یک تشکل صنفی، فعالیت خانه مطبوعات در راستای تامین مشکلات صنفی خبرنگاران کانالیزه شده است. وی از ورود خانه مطبوعات در دوره های گذشته در امور سیاسی منطقه انتقاد کرده و گفت: خوشبختانه خانه تراکنش مالی چندانی ندارد و این وهن سوء استفاده های مالی را از بین می برد اما بحث های سیاسی و ارائه بیانیه های سیاسی و اقداماتی از این دست می تواند به عنوان آفتی برای خانه باشد. وی تاکید کرد خانه مطبوعات یک تشکل کاملا صنفی است.

مدیر خانه مطبوعات اردبیل افزود در طول ۱۰ ماه گذشته مبلغی معادل ۵ میلیارد ریال به ۶۰ نفر از اعضا وام های ۸۰ میلیون ریالی بدون سپرده گذاری اعطا شده است که هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت بی سابقه است. وی به اعطای ۲۲ وام ۴درصد از طرف بانک ملی به اعضای خانه اشاره کرده و افزود علاوه بر موارد فوق حدود ۱۰۰ میلیون ریال نیز به عنوان بن کالا به اعضا اهدا شده است.

وی به برگزاری جشن باشکوه به مناسبت روز خبرنگار اشاره کرد و گفت در این برنامه حدود ۸۰ میلیون ریال بصورت قرعه کشی بصورت کارتهای هدیه ۵۰ هزار تومانی به خبرنگاران اعطا شد. همچنین صباغی به برگزاری انواع مسابقات ورزشی در رشته های فوتسال، پینگ پونگ، دارت  اشاره کرد.

ابراهیم امامی فرماندار مشگین‌شهر نیز در این مراسم نقش رسانه ها در آگاهی دهی به مردم و روشن سازی افکار عمومی بسیار مهم دانست و افزود: رسانه های باید با انعکاس حقایق و پرهیز از غرض ورزی و تخریب به مسایل پرداخت کنند .

وی در ادامه نشریات و رسانه های مجازی در شهرستان مشگین شهر را از نظر کمی قابل توجه توصیف کرد و بر لزوم توجه به بحث کیفی و نظارتی تاکید کرد.

امامی با اشاره به نزدیکی ایام انتخابات رسانه ها را به پرهیز از فضاسازی بر علیه کاندیداهای انتخاباتی توصیه کرد.

وی تاکید کرد: تشکیل خانه مطبوعات در این شهرستان امری ضروری بود لذا رسانه ها با همدلی و همزبانی باید پیشرو بوده و مشکلات مردم را رفع کنند.

هادی عسگرزاده سرپرست خانه مطبوعات مشگین شهر نیز در این مراسم با یادآوری اتفاق و همدلی در بین اصحاب رسانه در شهرستان مشگین شهر گفت: تحقق ایجاد خانه مطبوعات در شهرستان مشگین شهر محصول تلاش و همکاری اصحاب رسانه و خبرنگاران است .

 

عسگرزاده گفت: شهرستان مشگین شهر از لحاظ تعداد نشریات و جواز فعالیت از شهرستان های رتبه دار در استان اردبیل است و این امر توجه ویژه به این قشر را می طلبد.

وی ارتقاء کیفی و آموزشی در عرصه مطبوعات و رسانه را از جمله برنامه های آتی خانه مطبوعات مشگین شهر عنوان کرد و آن را در زدودن غبار رخوت از چهره نشریات محلی بسیار موثر عنوان کرد.

سرپرست خانه مطبوعات مشگین شهر با اشاره به تازه تاسیس بودن خانه مطبوعات در مشگین شهر خواستار حمایت جدی مسولان شهرستان و خانه مطبوعات اردبیل شد وفرماندار مشگین شهر قول اختصاص یک دستگاه فکس و مسئولان خانه مطبوعات استان نیز قول تجهیز برخی از امکانات مورد نیاز دفتر نمایندگی خانه مطبوعات مشگین‌شهر را دادند.

در پایان این مراسم “هادی عسگرزاده”  طی حکمی از سوی مدیر خانه مطبوعات اردبیل بعنوان سرپرست خانه مطبوعات در مشگین شهر معارفه شد.

گفتنی است چندی پیش بر اساس انتخابات انجام شده “هادی عسگرزاده” با رای اکثریت اعضای خانه مطبوعات مشگین شهر بعنوان سرپرست انتخاب شده بود.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
27 دیدگاه
صفحه بندی دیدگاه ها 1 2

دیدگاه شما درباره این خبر