صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۴ | ۹:۴۹ ب.ظ
0

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت:‌ 80 درصد قاچاق چوب‌آلات و زغال جنگلی وخاک پیت استان اردبیل در مناطق مرزی شهرستان نمین به لحاظ همجوار بودن با استان گیلان انجام می‌شود.

وراوی :

شهامت هدایت صبح امروز در دیدار با فرمانده انتظامی شهرستان نمین اظهار داشت: همکاری مناسب بین نیروهای انتظامی و منابع طبیعی تاثیر مفیدی در برقراری حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی داشته که در صدد افزایش این تعامل و همکاری دوجانبه هستیم.

وی تصریح کرد: نیروی انتظامی استان اردبیل اقدامات مفیدی را در راستای کاهش جرایم تخریب و تصرف و قاچاق چوب انجام داده است که با توجه به این اقدامات شاهد کاهش شدید وقوع این جرایم و افزایش دستگیری افراد مجرم و نقش بسیار خوب نیروی انتظامی و پاسگاه‌ها در این استان هستیم.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل امنیت را از ضروری‌ترین نیازهای بشری و لازمه جامعه برشمرد و گفت: بر این اساس، خدمات خالصانه نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت و تأمین رفاه و آسایش مردم، خدمتی بزرگ و جهادی مقدس و ارزشمند محسوب می‌شود.

هدایت افزود: با توجه به اینکه ۸۰ در صد قاچاق چوب‌آلات و زغال جنگلی وخاک پیت استان در مناطق مرزی شهرستان نمین بلحاظ همجوار بودن با استان گیلان انجام می‌شود انتظار می‌رود همکاری نیروی انتظامی این شهرستان با حافظان منابع طبیعی در برخورد با متخلفان و سودجان افزایش یابد.

فرمانده انتظامی شهرستان نمین نیز در این دیدار با اشاره به اهمیت منابع طبیعی، حفاظت از منابع طبیعی را وظیفه همگان دانست و بیان کرد: رویکرد منابع طبیعی و نیروی انتظامی بر استفاده از ظرفیت‌های مشترک برای پیشگیری از تخلف و جرائم و حراست از جنگل‌ها و مراتع قرار گرفته است.

سرهنگ سعید مجیدی با اشاره به اقدامات در حفاظت از اراضی ملی، منابع طبیعی و جنگل‌ها بر ادامه این فعالیت‌ها با قدرت بیشتر تاکید کرد و افزود: مجموعه انتظامی شهرستان نمین آماده همکاری و مشارکت هر چه بیشتر با اداره کل منابع طبیعی استان برای انجام هرگونه فعالیت در این راستا است.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر