صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۴ | ۲:۲۳ ب.ظ
0

رئیس دادگستری مشگین‌شهر با بیان اینکه مرکز مشاوره قضایی دادگستری مشگین‌شهر ایجاد می‌شود گفت: 40 درصد از پرونده‌های موجود در دادگستری مشگین‌شهر مربوط به دستگا‌ه‌های اجرایی در داخل ادارات قابل رسیدگی است.

وراوی :

لطیف سروی صبح امروز در شورای اداری دادگستری مشگین‌شهر اظهار داشت: وظیفه دستگاه قضایی طبق اصل ۱۵۶ قانون اساسی رسیدگی به شکایات و حل و فصل خصومت میان افراد، پیشگیری از وقوع جرم و نظارت بر حسن اجرای صحیح قوانین است و در این راستا روسای ادارات نیز با اشراف بر وظایف قانونی خود می‌توانند از مراجعه ۴۰ درصد از پرونده ها به دادگستری جلوگیری کرده و طبق وظایف قانونی خود حل و فصل نمایند.

وی تصریح کرد: به طور متوسط روزانه ۱۰۰۰ نفر به دادگستری مراجعه می‌کنند و دادگاه با سه شعبه حقوقی و دو شعبه کیفری ۹۰۰ پرونده کیفری را مورد بررسی قرار می دهد که در یک ماه اخیر آمار پرونده های کیفری به ۷۰۰ فقره پرونده کاهش یافته است.

رئیس دادگستری مشگین شهر خطاب به روسای ادارات گفت: هر اداره بر اساس قانون دارای شرح وظایف خاص است که متأسفانه برخی از روسای ادارات به جهت عدم اطلاع از وظایف و یا ترس از اجرای قانون، افراد را مستقیما به دادگاه ارشاد معرفی می‌کنند و در دادگاه نیز به استناد ماده قانونی آن فرد به اداره مربوطه ارجاع داده می‌شود که انتظار داریم مسئولان ادارات در این راستا به وظایف خود عمل کنند.

سروی با اشاره به مرکز مشاوره در دادگستری بیان کرد: کوچکترین تنظیم دادخواست توسط افراد ۲۰۰ هزار تومان هزینه برمی‌دارد که با ایجاد مرکز مشاوره در دادگستری سعی شده مشکلات افراد با مشاوره و گفتگو حل و فصل شود.

وی با توجه به تملک اراضی از سوی برخی ادارت دولتی افزود: متاسفانه برخی از ادارات بدون داشتن اعتبارات لازم جهت اجرای طرح‌های عمرانی اقدام به تملک اراضی می‌کنند که این اقدام غیرقانونی است و ملزم به گزراندن فرایند اداری و داشتن اعتبارات کافی است.

رئیس دادگستری مشگین‌شهر از برپایی اولین جلسه ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی خبر داد و گفت: جرایم انتخاباتی در سطح شهرستان به طور جدی رصد می‌شود و در حال حاضر مشکلات سطحی در این حوزه وجود دارد که با همکاری روسای ادارت قابل حل است.

سروی تمامی مسئولان شهرستان را برای اتحاد و همدلی در برقراری جو آرام انتخاباتی دعوت کرد و گفت: مهم ترین وظیفه مسئولان، تلاش برای برگزاری انتخاباتی باشکوه با حضور اکثریت مردم است.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر