صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۴ | ۶:۲۸ ب.ظ
0

سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی از همکاری دانشگاه محقق اردبیلی و دانشگاه ساپینزای ایتالیا خبر داد.

وراوی :

گودرز صادقی سرپرست دانشگاه محقق اردبیلی با اعلام این خبر، گفت: تعامل با دانشگاه ساپینزای رم در راستای تفاهم نامه امضا شده بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران و وزرات علوم ایتالیا انجام می گیرد و تفاهم نامه فوق به تسهیل این تعامل کمک خواهد کرد.

وی ضمن ابراز خرسندی از فرصت به وجود آمده برای تعامل بیشتر با دانشگاه ساپینزای رم، دانشگاه محقق اردبیلی و مزیت های نسبی آن را به صورت مختصر معرفی کرد و زمینه های بالقوۀ همکاری با دانشگاه رم را برشمرد.

صادقی تصریح کرد: ما درصدد تنوع بخشی به روابط بین الملل دانشگاه هستیم و ترجیح می دهیم همکاران ما فرصت های مطالعاتی خود را بیشتر در اروپا بگذرانند، تا در آمریکا.

معاون بین الملل دانشگاه ساپینزای رم نیز که به همراه مسئولین دپارتمان ها، دانشکده ها و کارشناسان روابط بین­الملل در این جلسه حضور داشت، به عملیاتی کردن حوزه های همکاری بین دو دانشگاه تاکید کرد.

شایان ذکر است حوزه های بالقوه همکاری با دانشگاه رم در این جلسه با نظر مسئولان تخصصی حوزه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

گفتنی است، در این دیدار که به همت حوزه ریاست دانشگاه محقق اردبیلی و اداره تشریفات دانشگاه رم در حاشیه سفر نمایندگان دانشگاه به نشست اتحادیۀ بین المللی دانشگاه ها در ایتالیا ترتیب داده شده بود، دو طرف از همکاری متقابل استقبال کردند.

خاطر نشان می شود دانشگاه ساپینزای رم با حدود ۱۴۰ هزار دانشجو بزرگترین دانشگاه اروپا و قدیمی‌ترین دانشگاه شهر رم است که در سال ۱۳۰۳ میلادی تأسیس شده ‌است.

این دانشگاه طبق اعلام مرکز رتبه بندی دانشگاه های جهان در رتبه ۱۵۲ جهان و در بالاترین رتبه در ایتالیا قرار دارد و اولین رتبه در میان دانشگاه های اروپای جنوبی و در میان بالای ۳ درصد از دانشگاه های جهان قرار می­گیرد. همچنین بسیاری از برندگان جایزه نوبل، رئیس پارلمان اروپا، سران چندین کشور و دانشمندان و فضانوردان از جمله فارغ التحصیلان این دانشگاه است.

ساپینزا به ایتالیایی به معنای حکمت یا فرزانگی است

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر