صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۴ | ۱۰:۳۶ ب.ظ
0

با تصویب اعضای شورای اسلامی شهر اردبیل، شورا و شهرداری از فعالیت های خانه ریاضیات اردبیل حمایت می کنند.

وراوی :

حمید لطف اللهیان شهردار اردبیل در جلسه رسمی شورای اسلامی شهر اردبیل با موضوع بررسی حمایت شورا و شهرداری از خانه ریاضیات اردبیل گفت: این حمایت اولین موردی است که شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل به آن ورود پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه چنین حمایت‌هایی نشان دهنده وجود دغدغه در شورا و شهرداری در خصوص سلامت عمومی جامعه و شهر است، افزود: ارتقای سرمایه‌های انسانی در یک جامعه موفق همیشه مورد تاکید بوده است.

لطف اللهیان با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل در راستای برنامه‌های توسعه فرهنگی و اجتماعی شهر وارد مسائل علمی شده است، تصریح کرد: افرادی که مستعد بوده ولی نمی توانند از امکانات برخوردار شوند، شورای اسلامی شهر و شهرداری اردبیل به این افراد کمک می‌کند.

ذکی الله خوشبخت رئیس شورای اسلامی شهر اردبیل با تاکید به حمایت شورا و شهرداری از خانه ریاضیات، گفت: قرار است یک طبقه بمنظور استفاده خانه ریاضیات به طبقات ساختمان فرهنگی ورزشی شهرداری اردبیل اضافه شود.

وی بابیان اینکه بازرس و حسابدار خانه ریاضیات از شورا انتخاب شده و هیچ‌کس نمی‌تواند از این مجموعه بهره‌برداری سیاسی کند، تأکید کرد: اقدام خانه ریاضیات با همکاری آموزش و پرورش برای برگزاری دوره‌های کارورزی معلمان ریاضی که شیوه‌های نوین تدریس را بیاموزند، قابل‌توجه است.

حسین افسانه عضو شورای اسلامی شهر اردبیل نیز گفت: اردبیل بلحاظ سطح علمی دانش آموزان در زمینه ریاضی ضعیف است.

وی با اشاره به بازدید اعضای شورا از خانه ریاضیات، برخی مسائل و مطالب را انصافاً شایسته و در حد انتظار شورا عنوان کرد و افزود: درحالیکه متوسط هزینه کلاس ریاضی ۲۰۰ هزار ریال است، در خانه ریاضیات برای ابتدایی ۶۰ هزار ریال و برای دبیرستان ۷۰ هزار ریال اخذ می‌شود.

افسانه استفاده دانش آموزان بی‌بضاعت از کلاس‌های آموزشی خانه ریاضیات را یکی از اهداف شورا دانست و تصریح کرد: خانواده های تحت پوشش کمیته امداد نیز از امتیاز برخوردار می شوند.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل خوستار اطلاع رسانی در خصوص عملکرد و برنامه های خانه ریاضیات از طریق حضور خانه ریاضیات، شهرداری و شورای شهر در یک برنامه تلویزیونی شد.

وی بابیان اینکه بر اساس نظر کمیسیون قرار شده است نیمی از مبلغ درخواستی شهرداری مصوب شده و مابقی بر اساس عملکرد در ماه های آینده تخصیص داده شود، اظهارامیدواری کرد: حداقل دستاورد فعالیت خانه معرفی دانش آموزان استان به المپیادهای ریاضی باشد.

سید غنی فروزان عضو شورای اسلامی شهر اردبیل نیز در یک جمله کوتاه گفت: در این پروژه و عمل خیر نباید هیچگونه برداشت سیاسی وجود داشته باشد.

علیرضا سلیمانی عضو شورای اسلامی شهر اردبیل نیز با بیان اینکه شورای اسلامی شهر برای اولین بار به یک مساله علمی ورود پیدا کرده است، خواستار اطلاع‌رسانی در خصوص فعالیت این مجموعه شد.

اسفندیار هوشیار عضو شورای اسلامی شهر اردبیل با بیان اینکه مسائل فرهنگی و اجتماعی زیربنا و تنظیم‌کننده همه فعالیت‌ها است، گفت: اگر بخواهیم فعالیت های عمرانی شهر به نتیجه مطلوب برسد، باید به موضوع فرهنگ سازی توجه ویژه ای داشت.

وی تاکید کرد: نجات بخش مسائلی همچون جلوگیری از هزینه های بیشتر، سرمایه گذاری در بخش فرهنگ است.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل افزود: تیم بازرسی متشکل از گروه فرهنگی شورا، روابط عمومی شورا و شهرداری بصورت منظم از فعالیت خانه ریاضیات بازدید داشته باشد و آن را بررسی کنند.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر