صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۴ | ۱۱:۵۱ ق.ظ
0

مدیرخانه مطبوعات استان اردبیل گفت: در راستای ماندگاری فعالیت‌ها و اقدامات مطبوعات و رسانه‌های استان ضروری است تا موزه رسانه‌ها در استان اردبیل راه‌اندازی شود

وراوی :

هادی صباغی صبح امروز در نشست هیئت مدیره خانه مطبوعات استان با شهردار اردبیل اظهار داشت: شمشین دوره خانه مطبوعات استان در دومین سال دوره مسئولیت خود در نظر دارد در طرحی ماندگار، موزه – کتابخانه مطبوعات استان را در محل خانه مطبوعات استان راه‌اندازی کند، اما این حرکت نیازمند حمایت‌های دلسوزانه مسئولان است.

وی تصریح کرد: متاسفانه بحث آرشیوسازی و سابقه سازی از محصولات مطبوعاتی استان مورد غفلت قرار گرفته و اردبیل با این قدمت از کار مطبوعاتی، آرشیو مناسبی از فعالیت‌های سال‌های گذشته در این حوزه ندارد و ما قصد داریم با جذب کمک از ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی استان، این طرح را در محل خانه مطبوعات استان عملیاتی کنیم.

صباغی با تشریح تلاش و همت صادقانه همگی همکاران مطبوعاتی در بازتاب اخبار، مسائل، موفقیت‌ها و مشکلات استان گفت: همکاران ما در رسانه‌ها برای کار خود از جان مایه می‌گذارند و بدون چشمداشت مالی آنچنانی، تلاش خود را صرف انجام رسالت خود می‌کنند و به طور قطع این حق آنها است که این حرکات و عملکردها، در حافظه تاریخی استان باقی بماند و برهمین اساس نیاز به ایجاد موزه مطبوعات و رسانه‌ها، امری اجتناب ناپذیر است.

مدیرخانه مطبوعات استان اردبیل با اشاره به وضعیت نه چندان مناسب عرضه نشریات در دکه‌های مطبوعاتی سطح استان بیان کرد: متاسفانه فقدان نظارت مناسب در این حوزه، سبب شده تا تعدادی از افراد از دکه‌های مطبوعاتی به عنوان سوپر مارکت و محل عرضه انواع خوراکی‌ها استفاده کرده و در برابر اعتراض اصحاب رسانه و مطبوعات هم موضع نامناسب بگیرند.

وی افزود: البته تعدادی از این افراد به ویژه در مرکز شهر، با رعایت مفاد قراردادهای خود با ارشاد و شهرداری، در حد مقدورات، نشریات استانی و کشوری را ارائه می‌کنند، ولی متاسفانه در دکه‌های دور از هسته مرکزی شهر و شهرک‌ها، دقیقا کاربری این دکه‌ها عوض شده است و خانه مطبوعات استان آماده است در بحث نظارت، به شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد استان کمک کند.

صباغی با پیشنهاد طرح ایجاد اتحادیه دکه‌داران استان اردبیل اظهار کرد: خانه مطبوعات استان در کنار فعالان این عرصه، کمک و همراهی می‌کند تا این صنف زحمتکش و محروم، بتوانند به حقوق قانونی خود دست یابند.

نایب رئیس هیئت مدیره خانه مطبوعات استان نیز با اشاره به برخی بی توجهی‌ها در عرضه آگهی‌های شهرداری به نشریات سراسری و نیز ناعدالتی در تعرفه‌های آگهی‌ها، خواستار توجه روابط عمومی و امور مالی شهرداری به این مورد شد.

بهنام دانشی افزود: دادن آگهی به تعداد محدودی از نشریات سراسری، سبب شده تا عدالت در این حوزه رعایت نشود، ضمن اینکه حتی در تعرفه‌های نشریات محلی هم معیار مشخصی برای قیمت‌زنی وجود ندارد و قطعا باید این موضوع به‌صورت مناسب و عادلانه ساماندهی شود.

حسین صدقی، رئیس کمیته ساماندهی نیروی انسانی خانه مطبوعات استان نیز با قدردانی از مساعدت شهردار اردبیل در تامین مالی سایت خانه مطبوعات استان، ایجاد این سایت و ساماندهی اعضا از طریق این سایت را یک اقدام ماندگار در تاریخ مطبوعات و رسانه‌های استان دانست و اظهار امیدواری کرد تا پایان امسال، این ساماندهی از طریق سایت، نهایی و اجرایی شود.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر