صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۷ آذر ۱۳۹۴ | ۸:۵۱ ب.ظ
1

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از کشف و ضبط بیش از 11 تن شیرین بیان قاچاق از قاچاقچیان در محور اردبیل ـ مشگین‌شهر خبر داد.

وراوی :

شهامت هدایت عصر امروز در جلسه بررسی راهکارهای مبارزه با قاچاق چوب‌آلات جنگلی و قاچاقچیان حوزه منابع طبیعی در اردبیل اظهار کرد: با تلاش یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل از یک تیم حرفه‌ای قاچاقچی در مسیر اردبیل ـ مشگین‌شهر بیش از ۱۱ تن شیرین بیان کشف شد و دو نفر از قاچاقچیان نیز دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: این میزان شیرین بیان از دو کامیون ترددی در محور اردبیل ـ مشگین‌شهر از قاچاقچیان به دست آمده و منابع طبیعی تلاش کرد تا این قاچاقچیان را به مراجع قضایی معرفی کند.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان با بیان اینکه برداشت غیر اصولی شیرین بیان در سال‌های اخیر به تخریب منابع طبیعی و اراضی ضربه وارد کرده است، گفت: با توجه به ممنوعیت برداشت شیرین بیان و سایر روییدنی‌های طبیعی در سطح مراتع استان اردبیل، یگان حفاظت آمادگی دارد با شماره تلفن رایگان ۱۵۰۴ با هرگونه تخریب منابع طبیعی و مراتع برخورد کرده و زمینه مبارزه و مقابله با هرگونه تهدید در این حوزه را فراهم کند.

هدایت در بخش دیگری از سخنان خود افزود: به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم تا قاچاقچیان منطقه و اراضی تحت حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری را جولانگاه مقاصد شوم خود کرده و یا بخواهند با تخریب اراضی ملی به مقاصد خود برسند.

وی بیان کرد: یگان حفاظت منابع طبیعی استان با دریافت اطلاعات و رصد تمام تحرکات قاچاقچیان سعی دارد با هرگونه قاچاق چوب‌آلات، خاک پیت و دیگر مسائل مرتبط با حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری برخورد کرده و زمینه مقابله با سوداگران را فراهم کنند.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر