صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۵ ب.ظ
0

استاندار اردبیل گفت: بازار ترکیه و روسیه در ماجرای اخیر رخ داده بین این دو کشور وضعیت فوق‌العاده‌ای را برای رونق تجاری ایران به وجود آورده تا از این شرایط به نفع خود استفاده کنیم.

وراوی :

مجید خدابخش عصر امروز در جلسه شورای اداری استان اردبیل اظهار کرد: با توجه به تولید محصولات متنوع کشاورزی در شمال استان و راه‌اندازی منطقه آزاد تجاری در این محدوده، امیدواریم فرصت و زمینه‌ای فراهم آید تا امکان بهره‌گیری بیشتر از توانمندی‌های اقتصادی عرصه صادرات روان‌تر و شایسته‌تر فراهم آید.

وی با بیان اینکه به زودی منطقه آزاد تجاری استان در مجلس به تصویب رسیده و زمینه سرمایه‌گذاری در شمال استان با تسهیل امور سرمایه‌گذاری فراهم می‌آید، تصریح کرد: اختصاص ۱۴۰ میلیارد تومان اعتبار از محل مهار آب‌های مرزی بستر یک جهش تحولی را در اقتصاد کشاورزی پارس‌آباد، بیله‌سوار، مشگین‌شهر و گرمی فراهم آورده است.

استاندار اردبیل گفت: ‌در کنار اختصاص این میزان اعتبار برای پروژه‌ای عظیم سرمایه‌گذاری آب و خاک، در بخش توسعه شهرک‌های گلخانه‌ای نیز به میزان یک‌هزار هکتار برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری انجام شده است.

خدابخش با بیان اینکه باید با تکیه بر ظرفیت‌های استان، عقب‌ماندگی استان اردبیل را در مسیر توسعه‌یافتگی شتاب‌آلود به نحوی شایسته برطرف کنیم، افزود: قدرت اقتصادی به وجود آمده در منطقه می‌تواند تحولات خوبی را رقم زده و زمینه ایجاد یک تحول جدی‌تر و اساسی‌تر را به وجود آورد.

وی سرمایه‌گذاری روی پروژه‌های دانش‌بنیان و حوزه مجازی را به عنوان فرصت کارآفرینی استثنایی یادآور شد و بیان کرد: آنچه که در این زمینه مهم و اساسی به نظر می‌رسد، ورود جوانان و علاقمندی آنها برای مشارکت بیشتر در این حوزه است.

رئیس شورای اداری استان اضافه کرد: در اختلافات به وجود آمده بین کشور روسیه و ترکیه، استان اردبیل می‌تواند از این فرصت برای صادرات محصولات غذایی و کشاورزی بهترین بهره را ببرد به شرط آن که این عرضه و صادرات در بسته‌بندی مناسب و با کیفیت مطلوب‌تر باشد.

خدابخش به نزدیکی انتخابات دهمین دوره مجلس و خبرگان رهبری اشاره کرد و ادامه داد: تمام دستگاه‌های اجرایی و نهادهای دولتی حق دخالت در انتخابات را ندارند و مجریان مورد وثوق انتخابات نباید به خود جرأت ورود به این عرصه را بدهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: شایسته است از ظرفیت‌های انتخابات برای بالا بردن مشارکت مردم استفاده شده و همه برای برگزاری پرشور انتخابات و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی از هر توان و بضاعت خود استفاده کنیم.

استاندار اردبیل افزود: به هیچ وجه زیبنده مدیران و مسئولان نیست که خود را گرفتار تبلیغات انتخابات کرده و یا بخواهند له یا علیه دیگران تبلیغاتی را به راه اندازند بلکه آنچه مهم به نظر می‌رسد ورود درست و واقع‌بینانه به عرصه انتخابات به شکل مناسب و مطلوب است.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر