صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ | ۱۱:۰۵ ب.ظ
7
وراوی :

☆لطفا خودتون رو به صورت کامل معرفی کنید.

من نسرین امامی زاده-مدرس دانشگاه آزاد و پیام نور مشکین شهر، مشاور آموزش و پرورش و دارای مدرک کارشناسی ارشد روانشناسی هستم. خودم بیمار ام اس بوده و حدود ۱۵ ساله که مبتلای این بیماری هستم.

☆چطور شد که وارد رشته روانشناسی شدید و به فکر تحقیق در خصوص بیماری ام اس شدید؟

روانشناسی که از اول رشته مورد علاقه ام بود و از روی همین علاقه برگزیدم اما ام.اس بعد از ابتلایم منجر به تحقیق و فعالیتم شد و چون از زمان کودکی حتی حس همدلی ام قوی بود دلم خواست در این مورد نیز این حسم انگیخته شود. اوایل بعد از تشخیص در اینترنت در مورد بیماری ام سرچ می کردم و اغلب با حرفهای ناامید کننده مواجه میشدم اما همون موقع تصمیم گرفتم با این بیماری هم تحولی در درون ایجاد کنم و ضمن آن توانایی هایم را به تبلور در آورم.

☆چه کتابها و مقالاتی در این مورد تالیف، ترجمه و کار کرده اید؟

ضمن انجام مطالعات و نوشته های روانشناسی ام که در مجلات رشد و روانشناسی چاپ میشود ام.اس هم انگار برام تخصص دیگری شده و هم اکنون ششمین کتابم در حال چاپ است:
۱) غلبه بر بیماری ام اس
۲) فراسوی هر درد رازی است.
۳) یوگای کودکان
۴) زندگی با طعم عشق
۵) چطور ام.اس را شکست دادم
۶) مجموعه مقالات روانشناسی

و بالغ بر ۵۰۰ مقاله روانشناسی که در مجلات مختلف علمی به چاپ رسیده است.

☆چه منابع حمایتی در این مورد با شما همراه بوده است؟
انجام تمام کارها منایع و مراکز  حمایتی را نیاز دارد که جا دارد همینجا من از این عواملی که با من یار بوده است سپاس خود را ابراز کرده باشم: دانشگاه آزاد, دانشگاه پیام نور مشکین شهر  و اداره ارشاد اردبیل و انجمنهای ام اس تهران, اردبیل, مشهد, شیراز, همدان, اراک, بانه, چالوس, تبریز و…. از کارم حمایت کردند. اما آموزش و پرورش شهرم که استخدام اصلی آنجا هستم علی رغم دادن تمونه کتابها و چاپ اون همه مقاله در مجلات مرتبط با آموزش و پرورش و برگزیده شدن بعنوان مشاور برتر که در فصل نامه رشد مشاور هم مصاحبه آن به چاپ شده  هیچ حمایتی را  روا نکردند  و حتی نمونه کتابهایم را هم برنگرداندند.

☆حرف آخر:
از حمایت همه عواملی که نام بردم هم در کتابم تشکر کرده ام و هم در اینجا تشکر می کنم و در آخر اینکه لازم میدانم از کارهای علمی فرهنگی حمایت شود تا دلگرمی باشد برای همه آنان که در فکر و اندیشه چنین کارهایی هستند.

بیماری ام اس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر