صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۰ آذر ۱۳۹۴ | ۵:۰۰ ب.ظ
5
وراوی :

به گزارش خبرنگار حوادث وراوی، بیش از ۱۰  باب مغازه در محله چایپاره دچار حریق شد. این حریق در ساعت ۱۵:۳۸ دقیقه به مرکز آتش نشانی مشگین شهر اعلام شد و مامورین آتش نشانی در کمترین زمان ممکن به محل رسیده و اقدامات اولیه اعم از تشخیص محل شروع آتش سوزی و نحوه برخورد با آتش را بررسی کرده و اقدام به اطفاء حریق نمودند.

مسئول آتش نشانی مشگین شهر در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار وراوی گفت: به محض دریافت گزارش آتش سوزی در محله چایپاره، ضمن هماهنگی با نیروهای راهنمایی و رانندگی برای مدیریت ترافیکی محدوده آتش سوزی، خودروهای آتش نشانی اعزام شدند.

دادوند افزود: در این عملیات تمامی خودروها و نیروهای آتش نشانی اعم از ۴ خودرو آتش نشان و ۱۷ کادر آتش نشانی در محل حاضر شده و شروع به اطفاء حریق کردند.

وی گفت با توجه به قدیمی بودن مغازه های همجوار و تعطیل بودن آنها و همچنین وجود مواد آتش زا مانند کاموا و پوشاک و اقلام پلاستیکی آتش با سرعت به مغازه های مجاور سرایت کرده و بیش از ده باب مغازه را طعمه حریق کرده است.

وی در ادامه اظهار کرد در زیر مغازه های آتش گرفته یک تانکر مازوت قرار دارد که پس از تماس با صاحب آن متوجه شدیم که این تانکر محتوی مقداری مازوت است. همین مساله حساسیت عملیات را افزایش داده است. بقدری که چنانچه آتش بصورت کامل مهار نشود مجبور خواهیم شد ضمن درخواست تخلیه محله اقدام به تخریب مغازه ها با لود نماییم تا از هرگونه سرایت آتش و افزایش خسارت ناشی از انفجار تانکر حاوی مازوت پیشگیری نماییم.

این مسئول تاکید کرد با توجه به اینکه این سومین آتش سوزی جدی در سطح شهر است از کلیه شهروندان و صاحبان املاک و مغازه ها تقاضا داریم نسبت به رعایت نکات ایمنی در خصوص استفاده از لوازم گرمایشی و تجهیز مغازه به کپسول آتش نشانی اقدام نمایند که در این خصوص مرکز آتش نشانی شهرستان پیشتر مکاتبات لازم در خصوص لزوم توجیه صاحبان املاک و مغازه ها برای تجهیز مغازه های خود کپسول های آتش نشانی و رعایت نکات ایمنی انجام داده است.

وی افزود در سطح شهرستان مشگین شهر در اینگونه حوادث حضور و تجمع شهروندان موجب اخلال در امر امداد رسانی و اطفاء حریق می شود که این امر موجب افزایش ضریب خسارت وارده بر شهروندان و اموال آنها خواهد شد. در این مواقع شهروندان می بایست از حضور در اطراف محل آتش سوزی خودداری نمایند.

دادوند در پاسخ به خبرنگار واروی در خصوص درخواست نیرو و خودروهای کمکی از شهرهای مجاور اظهار داشت علی رغم اینکه هماهنگی های لازم توسط شهرداری و فرمانداری در این خصوص انجام شده بود، به دلیل کافی بودن کادر و خودروهای آتش نشانی مشگین شهر، حضور خودروهای آتش نشانی از شهرهای همجوار احساس نیاز نشد.

دادوند در ادامه  ضمن تشکر از عوامل راهنمایی و رانندگی بخاطر مدیریت مناسب ترافیکی محل حادثه، اظهار داشت با توجه به فرسوده بودن بافت شهر و تجربیاتی که از آتش سوزی در سطح شهر داشته ایم، لزوم تجهیز مغازه های تجاری واقع در پاساژ های موجود در شهرستان به وسایل ایمنی ضروری است.

مسئول آتش نشانی در خاتمه گفت: علت آتش سوزی در دست بررسی است اما احتمال داده می شود که علت حادثه عدم رعایت نکات ایمنی در استفاده از لوازم گرمایشی یا احتمالا اتصال سیم برق باشد.

خوشبختانه در این حادثه مصدوم و مجروح نداشتیم.

گفتنی است عدم همکاری مناسب و کامل عوامل نیروی انتظامی با خبرنگاران حاضر در محل حادثه موجب تاخیر درامر اطلاع رسانی شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • ع
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ در ۱۵:۵۲
  0
  0

  امیدواریم مسئولین با پرداخت وام های بلاعوض یا وامهایی با سود کم وبا بازپرداخت طولانی به صاحبان مغازه ها که هر کدام نان اور چندین نفر هستند به دردشان تسکین بدهند.با تشکر از اطلاع رسانی
 • کاربر
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ در ۱۱:۰۲
  1
  0

  فقط بلد مسوولان شهر مانور میدانی بدهند آخ مثلا شهردار و شورای و معاون فرماندار چ نیازی بود بیان اونجا ..؟؟
 • خیاوی
  یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ در ۰۹:۲۰
  1
  0

  درگیر شدن ۱۰ باب مغازه اونهم در مرکز شهر، می تونه به دلیل ضعف مدیریتی آتش نشانی مشگین شهر باشه. چرا باید تو وسط شهر که هر نوع امکانات و شرایط برای برخورد سریع و حرفه ای است اجازه داده بشه که آتش به ۱۰ باب مغازه سرایت کنه؟ آتش نشانان مشگین شهر باید دوره های تخصصی ببینند ولی متاسفانه در این میان شورا و فرمانداری روی امکانات تاکید می کنند. در حالی که همه دیدیدم امکانات کم نبود و حتی دو سه تا ماشین آتش نشانی هم بیکار ایستاده بودند
 • برهان
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ در ۲۱:۳۳
  1
  0

  دو دستگاه خودرو آتش نشانی شهرداری لاهرود دراولین فرصت به دستور معاونت محترم فرمانداری در اطفای حریق حضور داشتند که متاسفانه مجموعه شهرداری مشگین شهر آن را نادیده گرفته اند که جای تامل دارد.
 • شایان محسنی خیاوی
  شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۴ در ۰۰:۱۵
  1
  0

  همه این موارد ناشی از ساخت وبافت قدیم شهری دارد اگر شهرداری برای ابادانی در شهر تسهیلاتی ارائه دهد مثل تبریز که برای بافت فرسودهرشهر هیچ عوارز ودارایی دریافت نخواهد کرد وبانکها تسهیلاتی بهدرد بخور به کسبه واهالی شهر بدهند اینگونه مثائل به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت ودر ضمن زیبایی شهر دوچندان خواهد شد

دیدگاه شما درباره این خبر