صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۴ | ۹:۲۷ ق.ظ
0

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل گفت: تأمین امنیت مواد غذائی و رعایت سلامت تغذیه مردم از مهم‌ترین وظایف دادستانی بوده و در این راستا نیز اکیپ‌های ویژه بازرسی تشکیل شده است

وراوی :

ناصر عتباتی در اردبیل اظهار داشت: تأمین امنیت مواد غذائی و تهیه غذای سالم و نیز دسترسی آسان شروندان به مواد غذائی سالم یکی از مهم‌ترین وظایف دادستانی بوده که راه‌کارها و اهرم‌های قانونی لازم نیز برای مبارزه با متخلفان این عرصه پیش‌بینی شده که نحوه تهیه و توزیع گوشت قرمز اصلی‌ترین دغدغه در این حوزه است.

وی گفت: اخیراً بازدیدی از کشتارگاه صنعتی اردبیل داشتیم که خوشبختانه تمامی اقدامات این مجموعه با رعایت المان‌های علمی، الزامات و دستورالعمل‌های بهداشتی و دامپزشکی بوده و گوثت قرمز به صورت استاندارد کشتار، فرآوری و بسته‌بندی شده و توسط وسایل نقلیه مخصوص حمل گوشت قرمز و مواد پروتئینی در میان مردم توزیع می‌شود.

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل افزود: بحث کشتارهای غیرمجاز که متأسفانه در برخی از مناطق اردبیل بدون رعایت موازین بهداشتی و مقررات ناظر به کشتار دام صورت می‌گیرد یک آسیب و تهدید جدی هم در حوزه سلامت و بهداشت محیط و هم بهداشت فردی است که باید مورد توجه باشد.

عتباتی تصریح کرد: قانون‌گذار به دلیل اهمیت این موضوع هم در قانون تخلفات بهداشتی به این موضوع اشاره داشته و هم در ماده ۶۸۸ قانون مجازات اسلامی به عنوان اقدامی که تهدیدکننده بهداشت عمومی است به کشتار غیرمجاز و آلودگی های محل کشتار دام حساسیت فراوانی نشان داده است.

وی بیان کرد: در این زمینه اکیپ‌های متعددی در جهت نظارت و مقابله جدی با این گونه مسائل راه‌اندازی کردیم که با حضور نماینده دادستان بازرسی‌های سرزده انجام می‌شود و در موارد مختلفی نیز منجر به صدور حکم حبس و برخوردهای قانونی شده است.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر