صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۷ آذر ۱۳۹۴ | ۸:۰۷ ب.ظ
0

دکتر پاکدل در گفتگو ی تلفنی با خبرنگار وراوی گفت: هیچ موردتایید شده ای از وجود بیماری آنفلوآنزای خوکی در شهرستان مشگین شهرگزارش نشده است.

وراوی :

در پی شیوع بیماری آنفلوآنزا در برخی نقاط کشور، اخیرا زمزمه هایی از وجود آنفلوآنزای خوکی در شهرستان مشگین شهر در محافل عمومی و برخی شبکه های اجتماعی و حتی سایت های خبری به گوش می رسید که به دلیل اهمیت موضوع و ارتباط آن با امنیت روانی و روحی شهروندان خبرنگار وراوی در گفتگوی تلفنی با رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) موضوع را پیگیری نمود.

رئیس بیمارستان مشگین شهر در این مورد به خبرنگار ما گفت: نظر به اهمیت سلامت مردم و به علت شیوع و انتشار سریع این بیماری و سرعت بالای انتقال آن که به راحتی از شخصی به شخص دیگر سرایت می کند و همه افراد جامعه را در معرض خطر قرار می دهد با حساسیت بیشتری برخورد می کنیم و در صورت مشاهده مورد مشکوک اقدام به نمونه برداری می کنیم  و تا اعلام نتیجه آزمایش بیمار در بیمارستان بستری می شود.

پاکدل گفت: با توجه به سردسیر بودن منطقه و طبیعی بودن آمار بالای مبتلایان به بیماری سرماخوردگی در شهرستان و به دلیل عدم وجود اطلاعات کافی از علایم این بیماری، آمار مراجعه کنندگان به بیمارستان بالا است و همکاران ما در اورژانس آماده پذیرش مراجعان مشکوک به این بیماری هستند که تخت بستری، انواع دارو و کادر پزشکی متخصص مورد نیاز پیش بینی شده و به میزان کافی در بیمارستان ها فراهم است و برای ارائه خدمات آمادگی کامل داریم.

وی افزود: از مراجعان مشکوک، بیش از ده ها مورد نمونه برداری انجام شده اما خوشبختانه تا به این ساعت موردی از وجود آنفلوآنزای خوکی در شهرستان مشگین شهر تایید نشده است.

رئیس بیمارستان مشگین شهر در خاتمه افزود: افراد در صورت مشاهده علائم اولیه بیماری مانند سردرد، تب و لرز، موضوع را جدی گرفته و هرچه سریع تر به پزشک مراجعه کرده و از خوددرمانی خودداری نمایند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر