صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۷ دی ۱۳۹۴ | ۸:۱۰ ب.ظ
1

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل گفت:‌ در حال حاضر بیش از 28 هزار تن از سیب‌زمینی تولید شده استان اردبیل در انبارهای مکانیزه نگهداری می‌شود.

وراوی :

عدیل سروی صبح امروز در جریان بازدید از مراحل صادرات و نگهداری سیب‌زمینی در اردبیل اظهار کرد: در کنار عرضه سیب‌زمینی تولید شده استان به بازارهای داخلی به تدریج صادرات نیز به کشور جمهوری آذربایجان در حال انجام است و تا پایان امسال قطعا بر اساس تعهد صادراتی صادرکنندگان ما اقدام به این کار خواهند کرد.

وی افزود: در حال حاضر چهار واحد انبار سرد فنی و مکانیزه برای نگهداری سیب‌زمینی وجود دارد که جمعا ً ظرفیت نگهداری آنها به ۲۸ هزار تن می‌رسد.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل یادآور شد: مجوز تاسیس و راه‌اندازی تعداد ۳۳ واحد انبار فنی و مکانیزه برای نگهداری سیب‌زمینی صادر شده که با راه‌اندازی آنها ۵۸ هزار و ۵۵۰ تن به ظرفیت نگهداری محصولات افزوده خواهد شد.

سروی بیان کرد: همه ساله در حدود ۲۱ هزار هکتار از اراضی حاصلخیز استان به زیر کشت سیب‌زمینی می‌رود که از این میزان حدود ۸۰۰ هزار تن غده سیب‌زمینی برداشت می‌شود.

این مسئول ادامه داد: از این میزان ۱۸۰هزار تن نیاز داخلی استان بوده و نزدیک به ۶۰۰ هزار تن به عنوان تولید مازاد بر نیاز روانه بازارهای داخلی و خارجی می‌شود.

رئیس سازمان جهادکشاورزی استان اردبیل تصریح کرد: در حال حاضر به علت کمبود شدید انبار سرد فنی، سیب‌زمینی‌کاران همچنان پس از برداشت، محصول خود را یا با قیمت نازل روانه بازار می‌کنند و یا به علت عدم بازاریابی مناسب کیسه‌های حاوی سیب‌زمینی خود را به صورت غیر اصولی نگهداری می‌کنند که در شرایط نامناسب فضای انباری فاسد شده و از چرخه فروش و یا مصرف خارج می‌شود و زحمات و تلاش آنها به هدر رفته و نه تنها سود نمی‌کنند بلکه متحمل ضرر و زیان هنگفتی نیز می‌شوند.

سروی گفت: در حال حاضر ۱۱ مجوز سردخانه به ظرفیت ۵۶ هزار تن صادر شده که با راه اندازی این سردخانه‌ها ظرفیت ذخیره‌سازی انواع میوه و سبزی و صیفی به ویژه سیب‌زمینی به ۱۱۶ هزار تن افزایش خواهد یافت.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
  • ناشناس
    شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۴ در ۰۸:۰۷
    0
    0

    اقای ……..در همه چیز دخالت وملت اردبیل را ازباب تخریب خانه باغ ومحصول گرفته و..بدبخت وخانه خراب کرده متاسفانه شهر صاحب نداردتا حد وحدود وشرح وظایف واختیارات وی رامشخص وبا وی برخورد نماید

دیدگاه شما درباره این خبر