صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | یکشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۵ ب.ظ
0

مجید خدابخش در نشست اقتصاد مقاومتی از مدیران خواست تا مهندسان جوان به خصوص در بخش کشاورزی را به راههای مختلف با زمینه های صادرات محصولات زراعی و باغی و شیوه مناسب بسته بندی آنها آشنا کنند.

وراوی :

وی با بیان اینکه دوره حقوق بگیری در کشور بسر آمده است، خاطرنشان کرد: هر کشوری برای پیشرفت نیاز به تولید دانش بنیان دارد و هدر دادن بخش عظیمی از نیروی انسانی و کار به شکل استخدامی و حقوق بگیر کردن مردم که به عنوان یک روال نادرست از چندین دهه قبل در جامعه ایران رواج یافته باید جای خود را به انجام کار مفید یدی بدهد.

خدابخش با بیان کرد: فرهنگ سازی در ارتباط با سوق دادن جامعه به انجام کار مفید یدی باید به عنوان یک اصل از همان دوران کودکی و نوجوانی فرزندان این مرز و بوم را به کار کردن عادت دهیم.

استاندار اردبیل با بیان اینکه استاندارد تولید شیر از یک راس گاو در کشورهای پیشرفته در زمینه دامپروری ۶۵ کیلوگرم است ، یادآور شد: این میزان در استان اردبیل ۳۰ کیلوگرم بوده و برای اینکه بتوانیم روزانه این میزان را دست کم ۵۰ و در گاوداری های سنتی از ۱۸ به ۳۵ کیلوگرم افزایش دهیم به یک انقلاب عظیم منجر خواهد شد.

وی افزود: تنها راه تحقق چنین خواسته‌ای استفاده از افکار و نظرهای دانشگاهیان؛ متخصصان، کارشناسان و صاحبان ایده‌های نوین است.

خدابخش خاطرنشان کرد: برای تحقق اقتصاد مقاومتی بهتر است مدیران با معاونان و کارشناسان خود به شکل مستمر و جدی در این ارتباط بحث کنند و هرچند در ابتدا بعضی اهداف شاید اندکی دست نیافتنی به نظر آیند اما بطور قطع در صورت پیگیری نتایج مثبت حاصل خواهد شد.

استاندار اردبیل خواستار تفکیک انجام کارها و برنامه‌های عادی که به عنوان وظایف ذاتی اداره‌ها محسوب می شوند با موضوع اقتصاد مقاومتی شد و گفت: برای مثال شرکت گاز هر سال تعدادی روستا را گازرسانی می کند از وظایف عادی آن می باشد اما اینکه سامانه ای طراحی شود که بتوان میزان مصرف این انرژی را بهینه کرد این یک کار مفید مربوط به اقتصاد مقاومتی است.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر