صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۴ | ۱:۴۲ ق.ظ
1
وراوی :

حاج علی زین العابدین در حالی در این دوره از انتخابات اعلام حضور کرد که پیش تر در جلسات  موسوم به “نشست اصلاح طلبان ” از عدم حضور خود خبر داده بود که اعلام حضور تنی چند از افراد فعال در این مجموعه هم به نوعی نشانگر و موید این امر بود . به هر طریق در این مقال بدون توجه به فرایند حضور و تصمیم گیری حاج علی برای ورود به این انتخابات به بررسی  روند تائید صلاحیت ایشان می پردازیم.

حاج علی زین العابدین در حالی به انتخابات پیش رو ورود کرد که در دوره های قبل عدم تائید صلاحیتش را تجربه کرده بود. در این دوره با استقرار دولت تدبیر و امید و گشایس سیاسی در کشور تمایل حضور مجدد یافت و رسما در انتخابات پیش رو ثبت نام کرد.

ثبت نام حاج علی زین العابدین موجب سردرگمی افرادی که پیش تر از جمع اصلاح طلبان اعلام حضور کرده بودند شد و به نوعی باعث فاصله گرفتن برخی از همراهان حاج علی از وی شد . با همه این توصیفات اولین جلسه رسمی اعلام حضور حاج علی برگزار شد .

علی رغم اعلام مرحله اول بررسی صلاحیت نامزدها هنوز تائید صلاحیت حاج علی زین العابدین در هاله ای از ابهام قرار دارد.بررسی سیاق صحبت های حاج علی در اولین جلسه رسمی که اخیرا برگزار شد و حرکت محتاطانه همراهان وی حمل شرایط موجود به امکان عدم تائید صلاحیت حاج علی را ممکن می کند.

سخنان مبهم حاج علی در اولین جلسه رسمی و همچنین نوع سخنرانی وی در این جلسه که کاملا با سبک سابق خود تفاوت فاحشی داشت موید این امر است که هنوز اطمینانی چندانی به تائید صلاحیتش وجود ندارد و این مردد بودن حتی برای خود او و همراهانش وجود دارد.  .وی در جلسه سخنرانی خود گفت : به من گفتند که” برو کار تیلیغاتی خود را آغاز کن”

این سخن در حالی از سوی حاج علی مطرح می شود که وی خود به این موضوع معترف است که بیش از سه ماه است تلاش می کند که تا صلاحیتش مورد تائید قرار گیرد و همچنین مشخصا اعلام نکرد که چه کسانی به وی این وعده را داده و آیا اصولا و قانونا شورای نگهبان می تواند به طور شفاهی یا حتی کتبی قبل از آغاز روند بررسی صلاحیت ها به کسی در خصوص صلاحیتش اظهار نظر کند .؟

نکته دیگری که باید به آن اشاره کرد سکوت محتاطانه همراهان وی در تشکیل ستاد انتخاباتی و آغاز فعالیت و تبلیغات است که می تواند نشانگر نوعی عدم اطمینان به تائید صلاحیت و نامشخص بودن آن باشد.

به هر حال آنچه مبرهن است اینکه حاج علی هنوز در مرحله متقاعد کردن و تلاش برای جلب رضایت شورای نگهبان است که اولین جلسه سخنرانی وی که بر خلاف سبک سابق و بدور از جنجال و تندی برگزار شد در همین راستا بود  و هیچ شکی نیست که فایل تصویری و صوتی این جلسه برای متقاعد کردن و جلب نظر شورای نگهبان مورد استفاده قرار می گیرد  و به بیانی دیگر اولین جلسه حاج علی با آن صحبت های نادمانه برای ترمیم چهره تند و جنجالی اش برای جلب رضایت شورای نگهبان برگزار شد.

با این توصیفات احتمال عدم تائید صلاحیت حاج علی زین العابدین قوت می گیرد و باید منتظر بود و دید که چه خواهد شد.

یادداشت: هادی عسگرزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
  • شمس الدین مقیمی
    چهارشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۴ در ۱۴:۱۹
    2
    1

    سلام خداقوت حاج علی دیگر آن حاج علی سابق نیست در نظر هیئت نظارت حاجی علی شاید یک مهره سوخته تلقی می شود. از سوی دیگر تکثر کاندیدا در جبهه اصلاح طلبان به نفع کاندیدای راست است لذا به نظر می رسد حاج علی تائید صلاحیت شود و انسجام اعتدالیون را به هم بریزد باید منتظر ماند و دید.

دیدگاه شما درباره این خبر