صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۳۰ ق.ظ
0

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل گفت: با همکاری بانک‌های عامل و از محل تسهیلات مشاغل خانگی بیش از 6 میلیارد و 300 میلیون تومان تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

وراوی :

حسین منوری عصر امروز در جلسه بررسی وضعیت پرداختی تسهیلات در حوزه اشتغال در اردبیل اظهار کرد: یکی از ظرفیت‌های خوبی که برای اشتغال مورد تاکید است، تسهیلات مشاغل خانگی و طرح‌های اشتغالزا با تسهیلات محدود است که در این زمینه براساس سهم ابلاغی به استان اقدامات و برنامه‌ریزی‌ها انجام شده است.

وی از معرفی بیش از ۸۰۰ طرح اشتغالزای خانگی به بانک‌های عامل خبر داد و تصریح کرد: امیدواریم تا پایان امسال رقم جذب اعتبارات در این حوزه به بیش از ۸ میلیارد تومان برسد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ادبیل گفت: ما در حوزه اشتغال با برخی تنگناها و کاستی‌ها در ایجاد فرصت‌های اشتغال جدید روبه‌رو هستیم که در این باب تلاش جدی و فراگیر بر این است تا تسهیلات اشتغالزا به متقاضیانی پرداخت شود که توان ایجاد فرصت اشتغال را از این طریق دارند.

منوری میزان پرداختی بانک‌های عامل را از محل این تسهیلات به طرح‌های معرفی شده حدود ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بیان کرد و افزود: این پرداختی‌ها همچنان و تا پایان سال ادامه دارد و ما براساس تاکیدات استاندار اردبیل با همکاری دستگاه‌های مختلف سعی داریم تا نظارت دقیقی را بر هزینه‌کرد این تسهیلات در حوزه ایجاد فرصت‌های اشتغال داشته باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: ما در یک سال اخیر سعی کردیم تا از ارائه آمارهای غیرواقعی در این حوزه تا حد امکان اجتناب کرده و مبنای واقعی را ایجاد فرصت‌های اشتغال به وجود آمده لحاظ کنیم تا مشکلی به وجود نیاید.

مدیرکل کمیته امداد استان اردبیل نیز در این جلسه از مدیران بانک‌های عامل خواست تا در پرداخت تسهیلات ویژه مددجویان کمیته امداد تلاش جدی‌تری را انجام دهند.

بهروز زلالی از پرداخت ۴۲ درصد سهم تسهیلات اشتغالزایی این نهاد در سطح استان خبر داد و اضافه کرد: کمیته امداد امسال برای ۲ هزار و ۴۰۰ متقاضی معرفی شده به بانک‌های عامل تلاش می‌کند تا زمینه اشتغال مناسب را ایجاد کند.

وی سهم پیش‌بینی شده برای پرداخت تسهیلات را بیش از ۳ میلیارد و ۷۲۰ میلیون تومان اعلام کرد و ادامه داد: قطعاً با این پرداختی‌ها وضعیت اشتغالزایی در این حوزه مطلوب‌تر می‌شود.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر