صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۸:۴۰ ب.ظ
3

در جلسه شورای اداری مشگین شهر فرماندار شهرستان از افتتاح 35 پروژه با صرف هزینه ی بالغ بر 18 میلیارد تومان خبر داد. همچنین دادستان شهرستان از پلمپ دفتر ارتباط با مردم یکی از کاندیداها خبر داد و گفت زین پس نیز با هر گونه تخلف انتخاباتی برخورد قانونی خواهیم کرد.

وراوی :

جلسه شورای اداری مشگین شهر در ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه مورخه ۵ بهمن ماه سال ۱۳۹۴ در محل فرمانداری مشگین شهر با حضور روسای ادارات شهرستان برگزار شد.
جلسه با سخنرانی امامی فرماندار شهرستان شروع شد. امامی ضمن اشاره به دیدار فرمانداران با رهبری و همچنین دیدار فرمانداران با ریاست جمهوری، این دیدارها را بسیار مفید و ارزشمند ارزیابی کرد. وی همچنین به دهه فجر اشاره کرد و گفت در دهه فجر امسال حدود ۳۵ پروژه به ارزش ۱۸ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد که این می تواند امید و سرزندگی را در میان مردم مشگین شهر ایجاد نماید.

شورای اداری مشگین شهر

وی در ادامه به مساله برجام اشاره کرد و گفت: خروج از فصل ۷ سازمان ملل متحد دستاوردی بزرگ بود که تاکنون هیچ کشوری بدون جنگ و خونریزی موفق به خروج از این فصل نشده بود ولی کشور ما با درایت و آگاهی تیم هسته ای توانست با اثبات حقانیت خود با دیپلماسی پرونده ما را ببندد. وی این موفقیت را در سایه همدلی و همزبانی تمام ارکان مردم و دولت دانست.

وی ابراز امیدواری کرد در دوران پساتحریم با برداشته شدن تحریم ها، قفل های اقتصادی کشور یکی پس از دیگری شکسته و باز خواهد شد.

در ادامه فرماندار از روسای ادارات خواست تا از فرصت دهه فجر استفاده کرده و گزارش عملکرد و دستاوردهای اداره متبوع خود را به اطلاع مردم برسانند تا در زمینه امیدواری هر چه بیشتر مردم مبنی بر پیشرفت کشور سهیم باشند.

امامی همچنین به پروژه های در حال اجرای در سطح شهرستان اشاره کرد و این پروژه ها را از جمله پروژه های اجرایی در زمینه راه و سدسازی عنوان و اظهار داشت این پروژه ها از لحاظ میزان سرمایه گذاری  در سطح استان کم نظیر است. وی همچنین درخواست کرد زمینه بازدید مردم از پروژه های بزرگ شهرستان را فراهم آورند.

در ادامه امام جمعه شهرستان به تلاقی انتخابات و دهه فجر اشاره کرد و از کاندیداها خواست تا دهه فجر را آلوده مسائل انتخاباتی ننمایند.

وی همچنین مسئولان و روسا را نوکر مردم خواند و گفت مسئولین نباید از شنیدن این عبارت ناراحت شوند چرا که این تعبیری است که حضرت محمد (ص) از ایشان داشته است و به حدیث “سیدالقوم خادمهم” اشاره کرد.

باوقار همچنین به گزارشاتی که به دستش رسیده است اشاره کرد و گفت: خبر داریم بعضی از مسئولین در وقت اداری به تبلیغ کاندیداها می پردازند و یا اینکه بعضی با اتومبیل دولتی به بهانه سرکشی به روستاها به تبلیغ کاندیدای خاص می پردازند. در ادامه وی از فرماندار و رییس دادگستری خواست که با متخلفین برخورد قانونی نمایند.

در ادامه سروی رییس دادگستری مشگین شهر به جرایمی که عموما در مرحله تبلیغات رخ می دهد اشاره کرد و تاکید کرد، تا امروز دادگستری با مماشات با متخلفین تبلیغات انتخاباتی برخورد می کرده است اما زین پس با متخلفین برخورد سلبی خواهد داشت. وی برای اتمام حجت با متخلفین اهم موارد تخلف را در حضور تمامی روسای ادارات قرایت کرد که به شرح زیر می باشد.

ردیف  موارد ماده قانونی
 ۱  استفاده از موقعیت شغلی برای تبلیغات انتخاباتی   ماده ۶۸ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۵۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
 ۲ استفاده از مکان های غیر مجاز برای تبلیغات انتخاباتی ماده ۶۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و ماده ۴۸ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
۳ پاره، معدوم و یا مخدوش نمودن آگهی یا پوستر تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی که در محل های مجاز الصاق گردیده در زمان قانونی تبلیغات مادتین ۵۸ و ۸۰ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
۴ هتک حرمت و یا حیثیت نامزدها و یا تخریب و توهین به داوطلبان و تبلیغ علیه آنان ماده ۷۱ قانون انتخابات ریاست جمهوری و ماده ۶۵ قانون انتخابات مجلس و ماده ۵۱ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
۵ جانبداری مجریان و ناظران انتخاباتی از فرد یا گروه خاص مواد ۶۰ و ۸۷ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی و مواد ۷۳ و ۹۳ قانون انتخابات ریاست جمهوری
۶ عدم حفظ بی طرفی ناظران شورای نگهبان و اعضای هیات اجرایی و نظارت ماده ۳۳ قانون همه پرسی مصوب ۶۸
۷ درج آگهی یا مطالبی علیه نامزدهای انتخاباتی توسط مطبوعات و نشریات مواد ۶۴و ۸۳ و ۸۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
۸ الصاق اعلامیه ، پوستر و هرگونه آگهی تبلیغاتی روی علائم راهنمایی و رانندگی، تابلوی بیمارستان، مدارس، سایر موسسات آموزش دولتی و وابسته به دولت مواد ۶۱ و ۸۲ و ۸۶ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
۹ انجام هرگونه تبلیغات از رادیو، تلویزیون، میز خطابه نماز جمعه یا هر وسیله ای که جنبه رسمی و دولتی دارد. فعالیت کارمندان در ساعات اداری، استفاده از امکانات ادارات و شرکتهای دولتی  و تبلیغ از ناحیه نشریات و مطبوعات متعلق به دولت مادتین ۵۹ و تبصره ۲ آن و ۸۱ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ۷۸

سروی و رحیم نیا

در پایان رحیم نیا دادستان مشگین شهر بر اجرای صحیح قانون در رابطه با انتخابات تاکید کرد و گفت: با هرگونه ایجاد کارناوال، تبلیغات زودهنگام، برپایی دفتر ارتباطات، …. برخورد قانونی خواهد شد و ما از پلمپ، برخورد قانونی و حتی بازداشت کاندیدا هیچ ابایی نداریم.

تهیه عکس و خبر: رافق مجتهدزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • میرحسین
  چهارشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۴:۰۱
  0
  1

  با سلام و عرض خسته نباشید . به نظر من لحن تند به درد نمیخورد بهتره عملا ورود کنند دادستان محترم .شورای شهر کارش شده است گشتن در روستاها برای کسب آرا به ملکی و این خیانت آشکار به مردم و بیت المال است .
 • علی علیزاده
  سه شنبه ۶ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۲
  1
  1

  با تشکراز مسئولین محترم ؛ در ادوار گذشته نیز از این نوع جلسات و تاکیدات مبنی بر اجرای قانون انتخابات و برخورد با خاطیان داشته ایم اما متاسفانه تصمیمات آن هیچوفت بدرستی اجرا نشده است.در این دوره نیز اندک اندک ،رد پای قانون شکنان هویدا می شود. ان شاءالله که فضای انتخاباتی سالمی داشته باشیم.
 • دوشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۴ در ۲۰:۴۶
  1
  1

  صراحت لحن رییس دادگستری و دادستان ستودنی است. امیدواریم این صراحت بیان و شجاعت را در تمامی امور شهرستان حفظ کنند تا ان شااله شهری با کمترین تخلف دولتی ممکن داشته باشیم

دیدگاه شما درباره این خبر