صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۲:۰۸ ق.ظ
2

اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات مشگین شهر با فرماندار این شهرستان دیدار کردندوبه بررسی مشکلات خانه مطبوعات و حوزه رسانه و مطبوعات پرداختند.

وراوی :

در این نشست که پیش از ظهر امروز در محل فرمانداری مشگین شهر برگزار شد هادی عسگرزاده رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر با خاطر نشان کردن ارزش و اهمیت ایجاد خانه مطبوعات در مشگین شهر گفت: ایجاد شعبه خانه مطبوعات در مشگین شهر بعنوان اولین شعبه شهرستانی در سطح کشور و استان برای خدمات رسانی به جامعه مطبوعاتی و رسانه ای این شهرستان در نوع خود یک کار ماندگار برای حوزه مطبوعاتی مشگین شهر است و انتظار ما از مسئولین درک ارزش و اهمیت این امر است .

عسگرزاده افزود : جایگاه رسانه و خبرنگار در شهرستان مشگین شهر جایگاه در شان این قشر نیست و هنوز بعنوان یک شغل جای خود را در عرصه مطبوعاتی شهرستان پیدا نکرده است .

وی ادامه داد: رویکرد خانه مطبوعات خروج از فضای سنتی و ایجاد فضای حرفه ای است ودر این راستا دوره های مقدماتی و حرفه ای خبرنویسی و روزنامه نگاری را برگزار خواهیم کرد که نیازمند حمایت مسئولین شهرستان است .

رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر گفت: علی رغم فعالیت چندین سایت و نشریه در این شهرستان متاسفانه در خصوص استفاده از تسهیلات اعطایی دولت، از جمله بیمه خبرنگاری سهمی از این تسهیلات نداریم که تلاش خانه مطبوعات ایجاد شرایط بهره مندی از این تسهیلات برای فعالین این حوزه در شهرستان است.

وی در ادامه گفت: پایین بودن حجم خبر تولیدی در مشگین شهر با وجود رسانه های متعدد یکی از ضعف های موجود در این عرصه است و یکی از دلایل آن عدم همکاری مناسب روابط عمومی ادارات با رسانه های محلی است که برای بهبود این وضعیت تشکیل نشست خبرنگاران و فعالین حوزه رسانه با روابط عمومی ادارات پیشنهاد می شود.

عسگرزاده تصریح کرد: خانه مطبوعات مشگین شهر در بهار سال آینده میزبان هیئت خبرنگاران از نقاط مختلف استان خواهد بود که در صورت حمایت مسئولین فرصت خوبی برای معرفی قابلیت ها و پتانسیل شهرستان و انعکاس عملکرد دولت را در این شهرستان ایجاد می کند.

رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر با اشاره به تاثیر گذاری رسانه های محلی گفت: جایگاه مطبوعات ورسانه های محلی در افکار عمومی جایگاه غیر قابل انکار است و اقبال دادن به خبرگزاری های غیر محلی عملا  انکار این جایگاه است که انتظار می رود نسبت به اصلاح این نگاه در بین مسئولین اقدام لازم صورت گیرد.

فرماندار مشگین شهر نیز در این نشست گفت: ایجاد خانه مطبوعات در شهرستان مشگین شهر حقیقتا یک کار ماندگار برای شهرستان است و فرمانداری حمایت های لازم را از این مجموعه خواهد کرد.

امامی اظهار داشت: خانه مطبوعات بعنوان یک مجموعه صنفی می تواند مطالبه گر حقوق اصحاب رسانه و خبرنگاران باشد و با حضور آن قدم های مثبت و سازنده ای در این عرصه برداشته شود.

وی افزود: انعکاس شایسته خدمات دولت تدبیر و امید در شهرستان مشگین شهر خواسته ی ما ازخبرنگاران و روزنامه نگاران است که انتظار می رود نسبت به انجام این امور، خانه مطبوعات همکاری های لازم را انجام دهد.

امامی تصریح کرد : خدمات دولت تدبیر و امید در مقایسه با سال های گذشته و از بدو انقلاب در سطح شهرستان بی سابقه است و علی رغم وضعیت نامناسب اقتصادی پروژه های مختلف عمرانی در حال اجراست که از جمله آن بزرگراه اردبیل ، مشگین شهر است .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در خصوص روابط عمومی که بعنوان قلب تپنده ادارات است علی رغم برگزاری چندین جلسه توجیهی متاسفانه عملکرد مطلوبی از روابط عمومی ادارات شاهد نیستیم که این امر نیازمند توجه و اصلاح ساختاری است که باید چاره ای در این مورد اندیشیده شود.

امامی در مورد عملکرد رسانه های محلی گفت: در سطح شهرستان مشکلات زیادی وجود دارد که نیازمند پرداخت است اما متاسفانه رسانه های محلی به جای طرح مشکلات اساسی به مسایل جزئی که هیچ عایدی برای مردم ندارد ورود می کنند و این به زیان رسانه ها و مردم وشهرستان است.

فرماندار مشگین شهر در خاتمه گفت: فرمانداری مصمم است از رویکرد خانه مطبوعات در راستای افزایش کیفی و کمی حمایت کند و در این امر از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد به همین خاطر خانه مطبوعات به طور جدی پیگیر امورات و برنامه های یاد شده باشد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • ابراهیمی
  پنج شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۳:۳۶
  0
  4

  با سلام . بنده هم به نوبه خودم این کار مبارک را به جامعه رسانه مشگین شهر تبریک میگویم . و کاش مسئولین و صاحب تجربه ها در این کار پیش قدم شوند و مشکلات عرصه نشریات شهر را سامان بخشند . البته نظر شخصی من این است که مسئول خانه جوان و بی تجربه است و این شاید نگذارد این کار به خوبی انجام شود کاش از با تجربه های این عرصه که سابقه چندین ساله دارند بعنوان رئیس خانه استفاده می شد. .
 • مهدی زاده
  پنج شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۲:۳۰
  4
  0

  مسئول محترم خانه مطبوعات . به نظر بنده حرکت شما به سوی و سمت حرفه ای کاملا به جاست ولی حقیقت این است که این حوزه در مشگین با مشکلات زیادی روبروست . بطورمثال کدام صاحب نشریه با اصول نگارش آشناست . کدام نشریه سردبیر دارد . کدام نشریه خبرنگار دارد . چاپ مطالب تکرتاری و مثل هم و گرفتن پول و چاپ مقاله ….بهتر این ها را حل کنید. بعدا به مشکلات دیگه برسید.

دیدگاه شما درباره این خبر