صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۴ | ۳:۱۰ ب.ظ
0

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۳۲ نفر در روستاهای شهرستان مشگین‌شهر از خدمات بیمه‌ روستایی برخوردار شده‌اند.

وراوی :

رضا عبدالهی اظهار داشت: با توجه به فعالیت‌های بیمه روستایی در شهرستان مشگین‌شهر تاکنون ۱۰ هزار و ۳۲ نفر از جمعیت روستایی این شهرستان از این خدمات بهره‌مند شدند که برنامه‌ریزی برای افزایش تحت پوششان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: از آمار کل در مشگین‌شهر تعداد ۸ هزار و ۶۵۱ نفر به صورت عادی و ۹۶۷ نفر توسط کمیته امداد امام خمینی(ره) و ۴۱۴ نفر نیز توسط اداره بهزیستی مشگین‌شهر بیمه شده‌اند.

مدیر صندوق استان اردبیل افزود: مستمری بگیران جمعیت روستایی و عشایری شهرستان مشگین‌شهر نیز بیش از ۱۰ هزار نفر هستند که در حال حاضر خدمات‌رسانی در مشگین‌شهر نسبت به سال‌های گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

عبدالهی با اشاره به شرایط عضویت در بیمه اجتماعی روستایی بیان کرد: شرایط عضویت به شرط عقد قرارداد و پرداخت حق بیمه به مبلغ ۱۵ درصد درآمد سالیانه است که ۱۰ درصد آن را دولت و ۵ درصد را فرد متقاضی پرداخت می‌کند.

وی اظهار کرد: افراد بالای ۱۸ سال نیز می‌توانند از این خدمات برخوردار شوند که مزایای این بیمه شامل مستمری از کار افتادگی کلی و مستمری بازماندگان است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان اردبیل گفت: هم‌اکنون ۱۲ کارگزاری بیمه تأمین اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در روستاهای مشگین‌شهر فعالیت می‌کنند که امیدواریم با ادامه روند خدمات‌رسانی به روستاییان شاهد افزایش آمار جمعیتی پایدار در روستاها و کاهش مهاجرت به شهرها باشیم.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر