صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ | ۱:۲۲ ق.ظ
7
وراوی :

آیا تابحال به این موضوع فکر کرده اید که کمبود امکانات تفریحی، فرهنگی، آموزشی، ورزشی و … برای بانوان مشکین شهر به طور جدی احساس می شود؟
یکی از آخرین بررسی¬ها نشان می¬دهد نسبت افسردگی زنان بیشتر از مردان است، و یکی از دلایل مهم آن کمبود یا نبود فعالیت های فراغتی و تفریحی مطلوب زنان و دختران جوان به علت شرایط خاص جامعه است.
با توجه به اینکه زنان مدت زمان بیشتری نسبت به مردان بیکار هستند و در مقایسه با مردان از منابع مادی و فرهنگی و فضاهای فراغتی کمتری برخوردارند و الزامات بیشتری نیز متوجه آنهاست بنابراین اهمیت این موضوع برای این قشر بیشتر است. اما مسئله این است که ماها یا روش¬های سرگرمی را نمیشناسیم و یا اهمیت نمیدهیم، زیرا چنین فرهنگی در خانواده های ما وجود نداشته است.
در شهر ما اکثر فعالیت ها مردانه هستند و زنان کاملا خود را درگیر روزمرگی، تنهایی و اینترنت کرده و کاملا منفعل هستند. وقتی زنان خود را در اولویت نمی بینند و به خواسته ها و علایق خود توجه نمی کنند، نباید از مردان چنین انتظاری داشت. در نتیجه در شهری که اکثر زنان و دختران جوان تحصیلات آکادمیک دارند، هیچ زن موفق و برجسته ای نخواهیم یافت و بالعکس همانطور که می بینیم روز به روز شاهد افزایش سرگردانی و افسردگی زنان و افزایش خیانت و آمار طلاق خواهیم بود.

طرح ایجاد “پارک بانوان” که در سال های گذشته مطرح شد در صورت عملی شدن می توانست قدم خوبی در رفع این معضل باشد که متاسفانه  این وعده به منصه ظهور نرسید و کماکان در حد یک حرف مانده و رنگ باخته است .امیدواریم که مسئولین شهر به نیازها و علایق زنان نیز توجه داشته باشند.

سولماز محمد رضایی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • ایلقار موذن زاده
  سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۵:۱۴
  3
  0

  عالی بود خانم محمدرضایی :) ممنون از اشاره بجاتون
 • عزیز
  پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۵:۵۴
  6
  0

  باسلام سرکار خانم محمدرضائی به نکته بسیار ظریف ومهمی اشاره فرمودید اگر درجامعه ای بانوانش در ارامش ونشاط نباشند بی شک مردانش نیز دچار افسردگی وسردرگمی خواهند بود وبرای عقب ماندن از قافله توسعه وپیشرفت هیچ سمی از این مهلکتر نیست امیدوارم مسئولین شهر مان هرچه زودتر ایده شما را درالویت برنامه هایشان قرار دهند از راه دوروغریب ارزوی سلامتی وموفقیتهای بیشتر بر شما وهمه همشهریهای نازنین
 • خانم مشگین شهری
  پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۴:۱۸
  6
  1

  ممنون ازتون که از حقوق بانوان دفاع می کنید. بله این تنها یکی از معضلات و مشکلات زنان مشگین هست امیدواریم چندتا شورای شهر در مشگین شهر خانم باشند تا بلکه بتونیم سهممون بگیریم .
 • مهدی زاده
  پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۲:۵۶
  8
  0

  با سلام خدمت خواهر گرامی . ممنون از توجه شما به این موضوع. بله شورای شهر اگر از انتخابات و گشتن در روستاها فارغ شدند حتما به این مسایل می رسند>>
 • نوید احمدزاده
  پنج شنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۱
  4
  10

  ماها یا روش های سرگرمی را نمی شناسیم !!! ما ها ؟؟؟؟ اونم تو یه مقاله ؟؟؟ خنده داره :)) البته انتظاری هم جز این نمی ره از نویسنده متن !

دیدگاه شما درباره این خبر