صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ | ۷:۴۴ ب.ظ
10
وراوی :

ایام انتخابات به طور کل روزهای پربرکتی است. به خصوص برای آنهایی که تازه دنیایشان را عوض کرده اند.
در این ایام برخی ( فقط برخی ) از نامزدهای”خدمت رسان به ملت در خانه اش” شروع می کنند به مجلس ترحیم گردی. به این صورت که یک نفر از ستاد هم اندیشی پیشرفت شهری شان را به سمت امور اموات منصوب می کنند و این مسئول به صورت لحظه ای به مراجع بالا دست گزارش می دهد که کجا و در چه زمانی برای کدام مرحوم مجلس ختمی منعقد می شود. و کاندیدای محترم با یار و انصارش صرفا برای قرائت فاتحه ای در مجلس آن مرحوم حاضر شده و با لبخندی ملیح به احساسات طرفدارانشان پاسخ می دهند! و با تغییر کاربری مجلس ختم به میتینگ انتخاباتی، به قول آقای دکتری تهدیدها را به فرصت تبدیل می کنند.
اما بعضی از این تشنگان خدمت، با نصب سنسورهایی قدرتمند در شهر، تنها پس از چند ثانیه، از فوت شهروندان سابق مطلع می شوند و بلافاصله در خانه ی آن مرحوم حاضر شده و به بستگان وی نیز وقوع این حادثه ی ناگوار را خبر می دهند و سپس با لبخند ملیح همیشگی منتظر حضور مردم می شوند.
فی الواقع اگر در مجلس ترحیمی مشاهده کردید که بین کسانی که اشک می ریزند یا حداقل ناراحتند یک یا دو نفر با رویی گشاده مشغول احوال پرسی هستند بدون شک بدانید که ایشان همان تشنگان خدمت هستند.
حتی دیده شده که بعضی از این اربابان مجالس، پس از عدم احراز صلاحیتشان از سوی نهاد های قانونی، گفته اند که ” حالا هزینه ها فدای سرم، حیف آن همه مجلس ختم که رفتم” !!!

باقی بقایتان

یادداشت / حامد صالح زاده  

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
10 دیدگاه
 • ناشناس
  سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ در ۲۳:۳۸
  0
  0

  بعضی از کاندیداها که رای کم اوردن هیچوقت پشت سر هیچ کاندیدی حرف نزد که بخواد آبروشو تو شهر ببره تا رای بیاره صادقانه اومد بعضیا بخاطر رای که چه ابروهایی از هم بردن وقاعا” ارزش داره؟ تو اون دنیا نمیدونم مردم چه جوابی میخوان به خدا بدن که آبروی یکی دیگه رو میبرن: امام صادق (علیه السلام) فرمودند: «کسی که بر علیه مومنی مطلبی را نقل نماید که بخواهد عیبی بر او بگذارد و آبروی او را بین خلایق بریزد خداوند او را از یاری نمودن خود خارج و به شیطان او را واگذار می فرماید و شیطان هم از او بیزاری می جوید.» گناهان کبیره، ج۱، ص۱۲۳
 • ناشناس
  سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ در ۲۳:۲۸
  0
  0

  امام صادق (علیه السلام) فرمودند: «کسی که بر علیه مومنی مطلبی را نقل نماید که بخواهد عیبی بر او بگذارد و آبروی او را بین خلایق بریزد خداوند او را از یاری نمودن خود خارج و به شیطان او را واگذار می فرماید و شیطان هم از او بیزاری می جوید.» گناهان کبیره، ج۱، ص۱۲۳ خواهش و تمنا میکنم از اقای این کلام امام صادق رو تو سایت ها و روزنامه با خط درشت بزنید
 • ناشناس
  سه شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ در ۲۳:۰۲
  0
  0

  کسی نیست شایعات پشت یه مرده رو جمع کنه. واقعا” متاسفم برا مردم مشگین شهر یه نفر مشگین رو پر کرده از شایعات مردم هم یک کلاغ چهل کلاغ میکنن. اونایی پشت سر مرده حرف میزنن شماها اگه ایمان داشتید به چیزی که با چشمتون ندید تهمت نمیزنید.
 • ایلقار موذن زاده
  سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۵:۱۳
  2
  0

  حامد عزیز خیلی قشنگ نوشتی دستت درد نکنه. لذت بردم :)
 • رامین نجاتی
  سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۰۰:۴۶
  3
  2

  آقای صالح زاده این ناشناس معلومه مشکل دارند . شما به خودتون نگیرین و از پاسخ متین شما تشکر می کنم . بعضی آدم ها دوست دارن نق بزنند.
 • حسین پویان
  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ در ۲۳:۰۲
  5
  3

  مدیر مسئول محترم سایت وزین وراوی. سلام لطفا تدابیری اندیشیده بشود و کامنت هایی که فاقد نام هستند و با نام های جعلی نظرات را ارسال می کنن تاید نفرمایید . مخصوصا مثل این ناشناس که انگار کارشناس هست و هیچ کسم نمیپسنده .
 • مهدی زاده
  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ در ۲۲:۵۹
  5
  1

  با سلام . ممنون از یاداشت شما جوان با مسئولیت . به نکته بسیاری خوبی اشاره کردین . کاش این عادت غلط برچیده بشه و مردم فکرشون عوض کنن …
 • ناشناس
  دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ در ۲۲:۴۹
  3
  9

  به به به به هر کی برا خودش کارشناس شده اون از مدیر مسئولش که فقط خودشو تحویل میگیره دائم می نویسه عسگرزاده گفت اوزون قوشوب باشدارا انگار رئیس ادارست یا دکتری چیزیه اینم از بقیه که همگی کارشناس شدن.
  • حامد صالح زاده
   سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۰۰:۱۶
   6
   3

   ناشناس عزیز کسی کارشناس نشده! متنی نوشته شده در اعتراض به حرکتی که از دید بخشی از جامعه نیز نادرست است، اگر با متن مخالفید یا طرفدار برپایی میتینگ های انتخاباتی در مجالس ترحیم هستید، می توانید یادداشتی بنویسید و منتشر کنید. فکر کنم به اندازه ی کافی فضا برای بیان دیدگاه وجود دارد. با تشکر از ادبی که در آینده رعایت خواهید کرد.

دیدگاه شما درباره این خبر