صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ | ۹:۱۷ ب.ظ
7
وراوی :

ساز و کار پارلمانی ایران دیگر جوابگوی نیازهای واقعی کشور به لحاظ نظارت و قانون گذاری نیست، خرید رأی در حوزه های انتخاباتی علی الخصوص شهر های کوچکی همچون مشگین شهر یک واقعیت انتخاباتی مورد تأیید قرار گرفته شده است که یک آسیب بزرگ برای نهاد انتخابات در کشور است. در این میان سوالی مطرح می شود که آیا به غیر از افرادی که قدرت و ثروت را در اختیار دارند و کانون های قدرت و ثروت در شهر به شمار می آیند آیا برای افراد دیگر که هم شایستگی و هم تخصص لازم را دارا می باشند مجال ورود به مجلس را پیدا خواهند کرد و یا نه ما همچنان در دور باطلی که گذشتگان برای ما رقم زده اند خواهیم ماند.
در چنین شرایطی بر همه ما واجب است که در انتخابات پیش رو حضوری آگاهانه و محققانه داشته باشیم و برای این منظور باید از افراد مورد وثوق درباره نامزدهای انتخاباتی تحقیق کنیم برنامه و راهکارهای این بزرگواران را برای برون رفت از این وضعیت فلاکت بار مورد مطالعه قرار دهیم. اینجاست که باید من شهروند قدر و قیمت حقی را که برای من قائل شده اند را بدانم و در رأی دادن فریب کاندیداهای که ریخت و پاش نامتعارف دارند و با ابزار های مختلف دائم در حال عوام فریبی هستند را نخورم و باید آگاه باشم و آگاهی بدهم که افزایش هزینه های انتخاباتی و به تبع آن وابستگی به کانون های قدرت و ثروت را در پی خواهد داشت.
مردم نباید اجازه دهند که شرایط به گونه ای پیش برود که اندیشه و تفکر که از معیار های اصلی انتخاب است کنار گذاشته شود و معیارهای دیگری را برای انتخاب فرد اصلح بر ما تحمیل شود در صورتی که دلسوزان ، وفاداران به نظام و قانون اساسی در جامعه زیاد است.
در این میان متأسفانه عده ای از مسئولین شهری که مسندشان را به واسطه اعتماد به همین مردم بدست آورده اند به انحصار طلبی در شهر دامن زده اند و به جای این که به اعتماد مردم پاسخ در خور و مثبت بدهند کارشان را رها کرده و به فکر سمت جدیدتر و بزرگتر افتاده اند در صورتی که این بزرگواران باید در انتخاب فرد اصلح الگوی مردم باشند دنبال منفعت شخصی هستند. امید داریم که فضا به گونه ای باشد که همه تشکل ها و کاندیداهای فاقد قدرت و ثروت بتوانند نقش موثری در پیشرفت و تعالی کشور و شهر خود ایفا کنند. در این زمینه باید به افکار مردم به خصوص جوانان، تحصیل کرده ها، نخبگان، بانوان کشور میدان داد تا نشاط اجتماعی و دلبستگی آنان به نظام افزایش یابد، متأسفاه انحصار طلبی معضل اساسی فعالیت سیاسی در کشور می باشد.
انحصار طلبی یکی از عوامل اصلی فسادهای سازمان یافته در سطح کلان میباشد. امام (ره) فرمودن انتخابات در انحصار هیچ کس نیست و در اختیار مردم است امیدواریم که شرایط به گونه ای باشد که این امر محقق شود.

بهروز اسمعیل زاده میرک
مشگین شهر – بهمن ماه ۱۳۹۴

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • دختر آذری چهارشنبه 21 بهمن 1394
  چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۳:۲۶
  2
  0

  سلام. مقالتون واقعا به دل نشست. به امید روزی که ایران عزیزمان به دست شما جوانان روشنفکر آباد گردد.
 • صادق احمدی
  سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۵:۳۲
  2
  0

  سلام و عرض خسته نباشید به دست اندرکاران سایت و تشکر از نویسنده . حقیقت امر این است که اصلاح فکر منتخبان نیازمند اصلاح فکر مردم است . مردم در اولین قدم بسیار تعیین کننده هستند .برخی دوستان این افکار را ایده عال می نامند ولی نسبت به سایر شهرها ایده آل نیست اینکه بگوییم باید انحصار طلبی و قوم گرایی را کنار بگذاریم . ظاهرا ناممکن ولی باطنا شدنی است و کافیست فقط بخواهیم …
 • ایلقار موذن زاده
  سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۵:۱۷
  2
  0

  با سلام کاملا درست میفرمایید آقای میرک. واقعا جای بسی تاسف است که مسئولین شهر وظایف و مسندهایی را که از سوی مردم به دستشون سپرده شده رو بسیار کمرنگ کرده و کوچه به کوچه و در به در به دنبال تبلیغات نمایندگی کاندیدای مورد نظرشان هستند که هدف فقط و فقط منافع شخصی در لباس سوء استفاده از مسند قدرتشان است
 • میرحسین
  سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۵:۱۵
  2
  0

  شورای شهر در روستاها برای ملکی و مسئولین دیگر مثل معاون فرماندار برای اسدی در بخش ها و شهر های لاهرود و قصابه و ا…
 • فرهاد
  سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۴:۲۶
  2
  0

  درسته.متاسفانه الان مسولین شهرستان مشگین شهرهرکدام به نفع شخصی خودشان ازهیچ کاری دریغ نمیکنند (وامصیبتا)
 • رامین نجاتی
  سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ در ۰۱:۰۲
  2
  0

  با سلام . ممنون از یاداشت خوبتون. دست مریزاد

دیدگاه شما درباره این خبر