صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ | ۸:۳۵ ق.ظ
0

فرماندار شهرستان کوثر گفت: بیمارستان 32 تختخوابی کوثر اوایل سال 1395 به بهره‌برداری می‌رسد.

وراوی :

علیرضا علیپور در نشست خبری با اصحاب‌رسانه در اردبیل با بیان اینکه همزمان با دهه مبارک فجر ۳۱ پروژه با اعتبار ۹  میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان در این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است، گفت: از این تعداد ۲۹ پروژه عمرانی شامل آب، برق و راه و دو پروژه اقتصاد مقاومتی است که ۳۰ نفر اشتغالزایی دارد.

وی با اشاره به وضعیت پروژه سد بزرگ کیوی، افزود: این پروژه در سال ۱۳۸۳ کلنگ زنی شده و طبق پیش‌بینی‌ها مقرر گردیده ظرف مدت ۶۰ ماه به بهره‌برداری برسد که به دلیل کمبود اعتبارات تا سال گذشته راکد مانده بود.

علیپور با بیان اینکه ۱۵ میلیارد تومان تا اوایل سال ۱۳۹۳ مطالبات پیمانکاران از دولت بود، افزود: سال گذشته ۱۶ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برای این پروژه اعتبار در نظر گرفته شده بود که در بدنه سد هزینه شد و مطالبات پیمانکاران از محل دیگری پرداخت شد.

فرماندار شهرستان کوثر با بیان اینکه در سالجاری نیز ۴۵ میلیارد تومان برای این سد توسط دولت در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: از این مبلغ ۲۲ میلیارد تومان تخصیص یافته و بدنه و تاج سد به اتمام رسیده است.

وی با بیان اینکه با آبگیری غیر رسمی طی دو سال گذشته سه هزار هکتار از باغات پایین‌دست سد آبیاری شده‌اند، خاطرنشان کرد: با این کار آب گیوی پایین تامین شد و در تابستان امسال بر خلاف سال های قبل حتی یک روز قطعی آب نداشتیم.

علیپور با بیان اینکه امیدواریم اعتبار مناسبی برای اجرای شبکه پایاب این سد اختصاص یابد، گفت: با اختصاص اعتبار مناسب، عملیات ساخت شبکه پایاب نیز شروع شود.

وی با بیان اینکه پروژه بیمارستان ۳۲ تختخوابی کوثر تعطیل شده بود و با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید جان تازه‌ای به خود گرفت، افزود: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ۳ میلیارد تومان تجهیزات برای این بیمارستان خریداری کرده و امیدواریم اوایل سال ۹۵ به بهره برداری برسد.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر