صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۱:۲۰ ق.ظ
2
وراوی :

۱-جای پارک نبود! هرچه به خانه مورد نظر نزدیکتر میشدم جای پارک مورد نظر دردست نبود! ماشینمو دوبل پارک کردم. نزدیک خونه بود. در خونه باز و چراغانی بود چند نفر خوشتیپ کرده خم راست میشدن. بفرمایید بفرمایید گویان همه را به خانه مورد نظر هدایت میکردند. کاغذ و قلم را از جیبم در آوردم برای صاحب ماشینی که باهاش دوبل پارک کرده بودم نوشتم:《لذت همبرگر در دوبل خوردنش باشه لذت پارک کردن هم در دوبل بودنشه》. نخواستم بی ادبی کنم براش شماره تماس هم گذاشتم اگر خواست برم ماشینو بکشم کنار! حالا میپرسید چرا شماره مو براتون ننوشتم؟ خوب معلومه نمیخام مزاحم شوید. چون خواستگار زیاد دارم.
یکی از این خوشتیپا که معلوم بود هنوز نوک قلمم تو مغزش نرفته گفت:《بفرمایید آقای پونیس》و همه خندیدن. هیچی نگفتم! جوان است دیگر! تازه برام داره میخ میشه و بابام از همون اول گفته: 《نه از طایفه میخ ها زن بگیر نه زن بده》منم سرمو پایین انداختم داخل حیاط شدم.
حیاط تمیزتمیز بود. گربه ای روی دیوار بالای پلاکارت رنگی که تصویر مردی بود نشست بود از چشماش فهمیدم اهل رای دادن نیست به خاطر همین بهش یک “پیش” کردم. چون کسی که به رای دادن اعتقاد ندارد یا باید از اینجور جاها پیش پیشش کرد یا نامزد انتخاباتش کرد!! فلسفه این حرفم را خودم هم نمیدانم ولی از نحوه سیگار کشیدن دوتا جوان گوشه حیاط فهمیدم قلیان را خوب میکشن. از کدامین قهوه خانه شهر بودن را نمیدام. ولی قهوه خانه جای خوبی برای شناخته شدن، رای جمع کردن و حتی مهمان برای شب حنابندانت میباشد. هرچه زیاد در قهوه خانه بنشینی مردم زیادی در عروسی ات مینشینند در مراسم عزاییت مینشیند خلاصه اینو بگم هرچه بوی قلیون دوسیب را بدهی اونقدر تو عروسیت میرقصن یا تو عزا برایت گریه میکنند.

۲-کفشها مثل تمام مراسمات شهرمون چیده شده بودن در هم، بدون واکس، شل، پاشنه های کج، و طبق همیشه مارک دار ها و گرانها به دیوار تکیه داده بودن و نزدیک در بودن تا صاحبشان حین خروج راحت آنها را بپوشند. من هم کفشم را روی کفشی که پاشنه اش تا شده بود و بی رمق مرا نگاه میکرد در آوردم. از سوراخ های کفش که من به جای چشمانهای کفش در نظر میگرفتم معلوم بود صاحبش به من حتی نمیتواند تو بگوید تا چه رسد بخواهد برسر اینکه چرا کفشت رو کفشم خوابیده با من درگیر شود. کفش خودش حرف میزد زبان صاحبش بود به کفشم میگفت: قسمت ما هم چنین صاحبی است رفیق. تو هم عیبی نداره بخواب رو من! دنیا که تموم نمیشه تو هم روی ما بخواب! هرکسی توانایی فهمیدن زبان کفشها را ندارد معلمان زبان فارسی ما میگفت: 《شاگردان عزیز من، با کفش میشود ۵۰درصد شخصیت انسانها را شناخت. کفشها را خوب بشناسید من الان اول کفش خانومم را نگاه کردم بعد پسندیدمش》بعد من هم میگفتم:《بله آقا معلم درست میفرمایید. به خاطر همینه میگن لنگه کفشی در بیابان نعمت است مگه نه؟ یعنی اگه تو بیابان کفش پیدا کردی ۵۰درصد یک آدم را پیدا کردی》بعد منو از کلاس مینداخت بیرون! وقتی ماجرا را برای پدرم تعریف میکردم میگفت:《نگفتم با اون احمقها حرف نزن. طایفه کاغذی از ما بدشون میاد نوک ما سوراخشون میکنه》 همین معلم ما واسه انتخابات شرکت کرد بعد هرچی کاغذ رنگی، کاغذ روغنی، کاغذA4 با طایفه مقوا متحد شدن ایشون را نماینده کنند نشد که نشد.

یاداداشت/ کی تو

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • راننده تاکسی
  دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۳:۳۲
  1
  1

  راجع به پونیس نوشتید راجع به تاکسی و مهمانهای شهرمون هم بنویسید دیگه آسی شدیم هرجا آدم بره جریمه می نویسن .تاکسی داریم صبح زود چیزی رو در نیاورده واسه خانواده جریمه می نویسن یه مهمون میاد شهر یه لحظه پارک میکنه بره از قنادی شیرینی بگیره میاد می بینه جریمه شده دیگه اینجوری کسی نمیاد به شهرمون. البته سربازا هم تقصیر ندارن خودم هم یه زمانی سرباز بودم اونام ننویسن باید عمرشون تو بازداشت بگذره مشکل باید از بالا حل بشه سربازا هم مجبورن همش تو گرما و سرما با مردم سرو کله بزنن آخرش هم به مافوق جواب پس بدن چقد جریمه نوشتن.
 • یاران مشکین
  دوشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ در ۱۳:۲۶
  0
  4

  از سایت شما بعید بود چنین مطلبی رو بزنید.

دیدگاه شما درباره این خبر