صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۲:۲۳ ب.ظ
0

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر گفت : پرونده مسکن مهر با بهره برداری از 350 هزار واحد مسکن مهر در حال ساخت در نقاط مختلف کشور در سال 1395 بسته می شود.

وراوی :

احمد اصغری مهرآبادی ، عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح تعدادی از پروژه های مربوط به مسکن مهر در اردبیل در گفت و گوی کوتاه با خبرنگاران افزود : از مجموع این تعداد مسکن مهر ؛۲۵۰ هزار واحد در مرحله نازک کاری و بقیه در مرحله سفت کاری می باشد.
وی اظهار کرد : از ابتدای آغاز پروژه مربوط به مسکن مهر در ایران تاکنون یک میلیون و ۸۷۰ هزار واحد آن به پایان رسیده است.
اوگفت : برای تکمیل تاسیسات رفاهی و زیربنایی پروژه های مسکن مهر مانند آب ، گاز ، تلفن ، فاضلاب ، برق و نظایر آن در سطح کشور در مجموع به حدود پنج هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد.
وی یادآوری کرد: مبلغ پنج هزار میلیارد ریال از این رقم امسال توسط دولت تخصیص یافته است و انتظار می رود تا پایان سال با تامین بقیه اعتبار مورد نیاز بتوانیم مشکل ساکنان مساکن مهر در کشور را در این ارتباط برطرف کنیم.
او گفت : در ارتباط با پروژه های مسکن مهر ؛ دولت فقط اعتبارهای مورد نیاز در زمینه آماده سازی و تاسیسات زیربنایی این پروژه ها را تامین می کند و خریداران باید مبالغ مورد نیاز برای خرید مسکن مهر را از محل آورده و تسیهلات بانکی که به تناسب پیشرفت فیزیکی واحدها پرداخت می شود تامین کنند.
وی سهم استان اردبیل از مسکن مهر را ۵۲ هزار واحد ذکر و گفت : با افتتاح هایی که در این ارتباط امروز در استان اردبیل انجام می شود مجموع مسکن مهرافتتاحی این استان به ۴۸ هزار واحد می رسد و چهار هزار واحد بقیه تا پایان شهریور ماه سال آینده به بهره برداری خواهد شد.
او گفت : سه هزار واحد از پروژه های درحال ساخت مسکن مهر در استان اردبیل تا پایان خرداد ماه و بقیه تا پایان شهریور ماه سال ۱۳۹۵ افتتاح می شوند.
وی اردبیل را در ردیف پنج استان موفق کشور در ارتباط با ساخت و تکمیل واحدهای مسکن مهر ذکر و اظهار کرد : دولت با همکاری وزارت خانه های ذیربط مانند نفت و نیرو عزم خود را برای تامین زیرساخت های رفاهی و رفع مشکل های موجود در این مساکن در سراسر ایران جزم کرده است.
به گزارش خبرنگار ایرنا سه هزار و ۸۸۲ واحد مسکن مهر در استان اردبیل عصر امروز باحضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر ، معاون عمرانی استاندار اردبیل و جمعی از مسوولان این استان مورد بهره برداری قرار گرفت.
همزمان با افتتاح این پروژه ها دو باب مسجد در شهرک های مسکن مهر مشگین شهر و پارس آباد و نیز ساختمان ارزش افزوده اداره کل امور مالیاتی اردبیل در شهرک اداری کارشناسان اردبیل نیز مورد بهره برداری قرار گرفتند.
جمعی از ساکنان مسکن مهر شهرک نیایش اردبیل در حاشیه افتتاح مسکن مهر با حضور در این مکان ضمن گلایه از بعضی مشکل ها و کاستی های مربوط به امکانات رفاهی و زیرساختی ازجمله نامناسب بودن وضعیت گذرگاهها و نبود آسفالت خواستار توجه به رفع این مشکل ها شدند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر