صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ | ۱۰:۲۳ ب.ظ
0

دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با بیان اینکه 53 پایگاه اینترنتی غیر مجاز در استان فعالیت می کنند ، گفت : با راه اندازی شعبه های ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی هر گونه تخلف را رصد کرده و به آن رسیدگی می شود.

وراوی :

ناصر عتباتی چهارشنبه شب در نشستی با نامزدهای مجلس و مسوولان ستادهای انتخاباتی آنها در اردبیل، نمین، نیر و سرعین افزود: در باره فعالیت این پایگاه های اینترنتی با دادستانی کل کشور مکاتبه شده و هرگونه خطایی از آنها مشاهده شود، بر اساس اعلام کمیته فیلترینگ برخورد شده و پس از انتخابات هم جهت تعیین تکلیف و ساماندهی به قوه قضاییه معرفی خواهند شد.
وی با بیان اینکه فعالیت در فضای مجازی که از مدت ها پیش آغاز شده، گسترده است گفت : نامزدها باید کانال و گروه هایی که با نام آنها ثبت شده و فعالیت می کنند را اعلام کنند تا بتوان از فعالیت های مخرب و سوء استفاده از نام آنها جلوگیری شده و امکان پیگیری وجود داشته باشد.
عتباتی تاکید کرد: همه باید پایبند قانون باشند تا انتخابات با کمترین تنش مواجه و در این راستا رسانه ها نیز به جای تشویش اذهان عمومی، سیاه نمایی و زیر سوال بردن خدمات نظام و دولت؛ فضای سالم رقابتی را تدارک ببینند؛ چرا که رسانه ها رکن رکینی است که در شور انتخاباتی اثرگذار می باشند.
وی همچنین افزود: با راه اندازی کارناوال ، تجمع و سایر مواردی که موجب اخلال در نظم عمومی و کسب مردم شود، مطابق با قانون برخورد خواهد شد زیرا که حفظ نظم عمومی جزو خطوط قرمز است.
دادستان اردبیل اضافه کرد: قوه قضاییه از فعالیت و تبلیغات قانونی نامزدهایی که شورای نگهبان صلاحیت آنها را تایید کرده، پشتیبانی می کند اما نباید فضای بی احترامی و تخریبی ایجاد شود.
وی با اشاره به اینکه رویکرد قوه قضاییه پیشگیری است، افزود: همه فعالیت ها و تخلف ها رصد و نتیجه آن به نهادهای نظارتی و دادستانی کل کشور گزارش خواهد شد که می تواند اثرگذار باشد.
عتباتی گفت: گزارش تخلف های انتخاباتی استان اردبیل در مقایسه با سایر استان ها بسیار کم است اما برای حفظ این شرایط امن کوچکترین حرکتی که فضای آرامش را برهم بزند به مراجع قانونی گزارش می شود و در این راستا چهار کشیک دادسرای عمومی و انقلاب فعالیت های تبلیغاتی ستادها و مجریان را به صورت میدانی و مستمر رصد خواهند کرد.
وی تشریح کرد: قوه قضاییه مکلف به فراهم کردن بستر قانونی برای فعالیت همه نامزدهاست و در این راستا امر به معروف، تذکر، آموزش های قانونی و پیشگیری را انجام داده و در عین حال در همه شهرستان ها نیز شعبه های ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی راه اندازی شده است و در مرکز استان نیز دادستانی به موضوع ورود کرده و پرونده ها خارج از نوبت و به صورت ویژه بدون توجه به وابستگی های گروهی و جناحی رسیدگی خواهد شد.
استان اردبیل با جمعیت یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر هفت نماینده در قالب پنج حوزه انتخابیه در مجلس شورای اسلامی دارد.

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر