صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ | ۲:۲۰ ب.ظ
2
به همت خانه مطبوعات مشگین شهر و برای اولین بار:

کار گاه آموزشی خبرنویسی در مشگین شهر برگزار شد

دوره مقدماتی خبر نویسی با حضور مدرس خانه مطبوعات کشور و شرکت جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در اداره ارشاد مشگین شهر برگزار شد .

وراوی :

برای آشنایی هر چه بیشتر خبرنگاران و روزنامه نگاران، به همت خانه مطبوعات مشگین شهر و همکاری اداره ارشاد شهرستان و خانه مطبوعات اردبیل کارگاه آموزشی  دو روزه ” خبر نویسی”با حضور مهران محمدی مدرس خانه مطبوعات کشور، با شرکت جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در ساختمان آموزشی اداره ارشاد مشگین شهر برگزار گردید.

هادی عسگرزاده رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر در گفتگو با خبرنگار وراوی گفت: در این کارگاه اصول اولیه و شیوه های خبرنویسی، ارزش های خبری و جایگاه آنها به شرکت کنندگان آموزش داده شد.

وی هدف از برگزاری این کارگاه را تقویت نشریات محلی و آشنا کردن هر چه بیشتر اعضای خانه مطبوعات و خبرنگاران مشگین شهر به اصول اولیه خبرنویسی عنوان کرد و افزود: به دلیل اینکه نگاه حرفه ای در این حوزه در شهرستان وجود ندارد و در پی آن خلاء آموزشی موجب پایین آمدن حجم تولید خبر و کاهش کیفی می شد این دوره ی آموزشی را با حمایت اداره ارشاد شهرستان مشگین شهر و خانه مطبوعات استان در شهرستان برگزار کردیم تا بتوانیم گوشه ای از مشکلات این عرصه را حل کنیم .

عسگرزاده اظهار کرد: وجود ۸ نشریه و ۴ سایت خبری مجوز دار در شهرستان مشگین شهر نشانگر علاقمندی به این صنعت فرهنگی در این شهرستان است و لزوم توجه به سطح کیفی نشریات و سایت ها را می طلبد که با هماهنگی های صورت گرفته و حمایت خانه مطبوعات استان و همکاری اداره ارشاد شهرستان مشگین شهر دوره های تخصصی تیتر نویسی، لید نویسی، عکاسی خبری ،صفحه آرایی، توزیع نشریه و جذب آگهی را در آینده نزدیک برگزار خواهیم کرد .

رئیس خانه مطبوعات مشگین شهر گفت: این دوره با حضور ۱۲ نفر از اعضای خانه مطبوعات شعبه مشگین شهر برگزار شد که به همه آنها گواهی حضور و گذراندن دوره ۱۰ ساعته صادر خواهد شد .

وی ابراز امیدواری کرد که برگزاری این دوره موجب افزایش کیفی در امر اطلاع رسانی و خبر نویسی شود و هم شاهد افزایش تولید خبر و انعکاس بهتر رویدادها و اخبار در سطح شهرستان باشیم .

گفتنی است پس از پایان این کارگاه مهران محمدی مدرس خانه مطبوعات کشور و عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان اردبیل به همراه جمعی از اعضای خانه مطبوعات مشگین شهر از پل معلق بازدید کرد.

 

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • مرتضی
  شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ در ۱۹:۳۱
  2
  0

  آقای عسگرزاده دست شما درد نکنه. امیدوارم برنامه های اینچنین را بصورت عمومی نیز برگزار کنید تا علاقمندان به خبرنگاری نیز بتوانند شرکت نمایند
  • سردبیر/
   شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۴ در ۲۲:۲۶
   1
   0

   با سلام خدمت شما کاربر گرامی . ازلطف شما سپاسگزارم . حضور در دوره خبرنگاری فقط برای صاحبان رسانه و خبرنگاران عضو خانه مطبوعات مشگین شهر مجاز می باشد. چناچنچه تمایل به حضور در این دوره ها و دور های تخصصی آتی الاجرا دارید می توانید برای عضویت در خانه مطبوعات با مسئول خانه تماس حاصل نمایید . شماره تماس مسئول خانه و مدیر مسئول سایت در بخش “در باره ما ” سایت وراوی موجود است.

دیدگاه شما درباره این خبر