صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ | ۱:۱۹ ب.ظ
0

جانشین ستاد انتخابات استان اردبیل گفت: 61.5 واجدین شرایط رای در این استان در انتخابات پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت کردند.

وراوی :

ماریا موسوی در گفت وگو با خبرنگاران گفت : در استان اردبیل ۹۹۸ هزار و ۴۹۹ نفر واجد شرایط رای دادن بودند که از این تعداد ۶۱۲ هزار و ۳۲۰ نفر در پای صندوق های رای حاضر شدند.
وی بیان کرد: ۹۸ نامزد در انتخابات مجلس شورای اسلامی و سه نامزد در انتخابات خبرگان در پنج حوزه انتخابیه با هم رقابت کردند.
وی بیان کرد: در انتخابات مجلس شورای اسلامی ۲ نفر در حوزه انتخابیه اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین ، یک نفر در حوزه انتخابیه مشگین شهر ، یک نفر در حوزه انتخابیه خلخال و کوثر و یک نفر در حوزه انتخابیه گرمی مغان به مجلس راه یافتند و دو نفر برای یک کرسی دیگر حوزه انتخابیه اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین و نیز دو نفر برای کسب یک کرسی حوزه انتخابیه پارس آباد و بیله سوار مغان به دور دوم راه یافتند.
به گفته وی ، مردم استان اردبیل همچنین دو نماینده خود را از بین سه نامزد در انتخابات مجلس خبرگان نیز انتخاب کردند.
موسوی اضافه کرد : ۲۰ هزار و ۲۰۰ نفر از عوامل اجرایی ، نظارتی ، بازرسان در قالب یک هزار و ۲۳۶ شعبه رای گیری در سراسر استان انتخابات حماسه ساز هفتم اسفند را برگزار کردند.
استان اردبیل با یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفر جمعیت و پنج حوزه انتخابیه ، هفت نماینده در مجلس شورای اسلامی و دو نماینده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

 

ایرنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر