صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۴ | ۲:۲۴ ب.ظ
2

اگر امروز در جامعه و محل زندگی خویش از مسائل و مشکلات می نالیم و با مفاسد اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی دست و پنجه نرم می کنیم همه بخاطر صادق نبودمان است.

وراوی :

یکی از مواردی که سبب می شود کارها خوب پیش برود و با مشکلات بیشتری در خانواده و جامغه درگیر نشویم و جود صداقت و راستی در میان اعضای خانواده و جامعه است.
اگر امروز در جامعه و محل زندگی خویش از مسائل و مشکلات می نالیم و با مفاسد اجتماعی ، اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی دست و پنجه نرم می کنیم همه بخاطر صادق نبودمان است.
وقتی بالاترین مدرک علمی را داشته باشیم و توان علمی ومدیریت و برنامه ریزی ا مان سر به فلک کشیده و سخنران دوران مقام و منزلت خویش باشیم ولی در گفتار و اعمال خویش صادق نباشیم ، این علم و مدیریت در پیش خدا و بندگانش پشیزی ارزش نخواهد داشت.
ریشه اعتماد ملی و پیشرفت ها ی سیاسی اقتصادی ،اجتماعی ، فرهنگی ، در درستی و صادق بودن است ، تا زمانی که زنگار دروغ و قبیله پرستی بر قلب ها لانه دارد و با صداقت ودوستی و درستی دشمن هستیم در ورطه سختی ها و تنگدستی ها غوطه ور شده و ازنسیم آرامش و پیشرفت و نوآوری خبری نخواهد بود قال حضرت علی (علیه السلام) : الصّدیق صلاح کلّ شیء الکذب فساد کلّ شیء
صداقت اصلاح‌کننده همه چیز و دروغ فاسد کننده همه ‌چیز است
مال دنیا و قدرت و ثروت طوری مارا از خالق غافل کرده است که فرزند به پدر و مادر و برادر به برادر و خواهرش بی اعتناست ، گویی از شکم این مادر زاییده نشده است و در زیر بام یک خانه بزرگ نشده است.
نیاکان ما ، اجدادما ، کجا رفته اند که بدون عبرت از گذشتگان هر روز با دروغ و ریا وپستی در فکر فریب این و آن و دوست و خویشاوندیم ، ثروت و قدرتی که بی وفایی اش برهمه ما ثابت شده در جسم و روح و جانمان رسوخ کرده و لحظه ای از آن غافل نیستیم ، عشق ، محبت ، وفا ، صمیمیت از زندگی و خانه و کاشانه رخت بسته به فکر ازدیاد ثروت و قدرت ومال و منال خویشیم ، قناعت وناراحتی در خون ها موج می زند ، قدر نعمت هایی را که خدا عطا کرده نمی دانیم و راضی به رضای او نیستیم و فقط در تلاش و کوششیم تا پله های ترقی را طی کنیم بهر قیمتی که شده !!
فردی چهار گناه بزرگ را که خیلی دوست می‌داشت. گویا به آن عادت کرده بود. روزی توفیق شرفیابی به محضر حبیب و بهترین مخلوق خدا، حضرت محمد (صلی الله علیه و آله وسلم) را پیدا نمود. در محضر نورانی رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) نشست. بعد از مدتی که به صورت نورانی او نگاه کرد و به صحبت‌های ایشان گوش داد، به شدت تحت تأثیر نورانیت و معنویت حضرت قرار گرفت. به همین علت رو به حضرت کرد و عرض نمود:
»اى رسول خدا! چهار گناه را خیلی دوست دارم: ارتباط جنسی نامشروع، شرابخوارى، دزدى و دروغ. اما هر کدام را که بفرمایید به خاطر شما ترک مى‌کنم«.
حضرت فرمود: صادق باش ودروغ را رها کن». مرد رفت و تصمیم به رابطه نامشروع گرفت؛ اما با خود گفت: اگر پیامبر از من بپرسد [که زنا کرده‌اى یا نه؟] اگر انکار کنم، قولى را که به ایشان داده‌ام شکسته‌ام و اگر هم اقرار کنم، حد مى‌خورم». تصمیم گرفت دزدى کند، بعد تصمیم گرفت شراب بخورد؛ اما هر بار همین فکر را با خود کرد. لذا نزد رسول خدا برگشت و عرض کرد: شما راه را بکلى بر من بستید؛ من همه این کارها را رها کردم
مردگان و رفتگان دور و بر مان نیز تا ثیری در زندگی و تغییر مان ندارد چون با خودمان هم صادق نیستیم ، کلمات مقدس و پاکی همچون صداقت و صادق بودن متاسفانه این روز ها فقط ورد زبان ماست ، با اینکه می دانیم صداقت در
ختی است که آرامش بار می دهد و برای رسیدن به قله مکارم اخلاقی باید در مسیرراستگویی و صداقت حرکت کرد ولی هر روز با بکار گیری روش های دروغ تبلیغاتی و عملیات روانی در تلاشیم سهم بیشتری در اقبال و ادبار مردم داشته باشیم، فقط بلدیم باادعاها و ژ ست های توخالی و مضحک در دل مردم جای بگیریم مردم را با کلمات و شعار های رنگارنگ و پوپولیستی فریب می دهیم ، دوست داریم خبر نگاران و مطبوعات برایمان دست بزنند وتشویق و تعریف و تمجید مان نمایند . عادت کرده ایم براساس دل بخواهی و تن خواهی بدون استفاده از نظر کارشناسان برنامه ریزی کرده وتصمیم بگیریم
می گوییم صداقت و راستگویی زیباست ، در ظاهر دم از حق مردم ، صداقت و راستگویی می زنیم ولی به سهم و حق خویش از ارث پدرو مادر قانع نبوده برادر و خواهر خود را فریب می دهیم ، از مردم می ترسیم و اجازه نمی دهیم همین مردم به امانت و مسئولیتی داده اند سرکی بکشند واعمال و رفتارمان را رصد کرده وانتقا د کنند ، با اینکه می دانیم صداقت پاکی می آورد و بسیاری از مسائل و مشکلات شهر و منطقه میراث دوره های بی تفاوتی به حق و حقیقت و عدالت و صداقت می باشد ولی به آنهایی که همیشه فریاد دلسوزان و صاحب نظران و روشنفکران و تحصیل کردگان منطقه را ناشنیده و نادیده گرفته و صداقت ندارند بها داده و خودبخود به یکی از سازمان دهندگان پس رفت جامعه و مسائل ومشکلات منطقه تبدیل می شویم
باسیاستی عوام فریبانه و نادرست و ناکارآمد عامل بدبختی ها و سختی ها برای مردم شده و انتظار داریم مشکل بیکاری و دربدری فرزندانمان یک شبه حل شود
با اینکه می دانیم الفبای زندگی ، توسعه و پیشرفت و نوآوری در صداقت و صادق بودن است و لی با بخشیدن خلعت های بزرگ به انسان های حقیر، پست و دروغگو و چاپلوس و منزوی ساختن انسان های دلسوز و صادق و منتقد ومتخصص مانع شکوفایی و پیشرفت در منطقه می شویم . اگر می خواهیم ریشه فساد ، بیکاری ، تبعیض و بی عدالتی را بخشکانیم و به پیشرفت و توسعه و شکوفایی اقتصادی و رفاه همگانی برسیم چاره ای جز این نداریم که الفبای توسعه و پیشرفت راکه همانا صادق بودن است دریابیم و در انتخاب مدیران دستگاهای مختلف منطقه شایسته سالاری و صداقت و راستی را حاکم گردانیم . مدیرانی را برگزینیم که واقعا صادق هستند و دغدغه خدمت کردن به مردم را دارندو خود را همیشه در محضر خدای متعال می بینند و کار برای مردم را عبادت و خود را نوکر و خدمتگزار مردم می دانند .

بامید آنروز – توگل مشکبار

 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر