صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۴ | ۱:۲۳ ق.ظ
0
به همت خانه مططبوعات و شهرداری اردبیل

خانه مطبوعات اردبیل صاحب تارنما شد

به همت خانه مطبوعات و شهرداری اردبیل و با حضور جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه از تارنمای خانه مطبوعات استان اردبیل رونمایی شد.

وراوی :

در مراسمی که عصر امروز در سالن اجتماعات شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برگزار شد، مدیر خانه مطبوعات استان اردبیل اظهار کرد: سایت اطلاع‌رسانی خانه مطبوعات به منظور اطلاع‌رسانی و ساماندهی اعضا در حوزه نشریات استانی، ‌سایت‌ها، خبرگزاری‌ها و آرشیوسازی طراحی و عملیاتی شده است.

هادی صباغی تصریح کرد: با تلاش هیئت مدیره و با همکاری شرکت پرشین سافت این سایت در کمتر از چهار ماه طراحی شده و قرار است در قالب این سایت اطلاعات جامعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه در معرض دید گروه‌های مرجع قرار گیرد.

وی گفت: هر خبرنگار با مراجعه به سایت می‌تواند اطلاعات و آثار ثبت شده خود را مشاهده کند و خبرنگاران عضو خانه مطبوعات موظف هستند هر ماه یک اثر خود را به همراه به روزرسانی اطلاعات و تصاویرشان در این سایت قرار دهند.

مدیر خانه مطبوعات استان افزود: در قالب این سایت لیست خبرنگاران فعال استان در اختیار ادارات قرار می‌گیرد و ادارات می‌توانند از این طریق در بحث اطلاع‌رسانی و دعوت به جلسات از اطلاعات ارائه شده سایت استفاده کنند.

صباغی بیان کرد: صاحبان نشریات نیز می‌توانند هر شماره نشریه خود را در سایت مستندسازی و آرشیو کرده و در معرض دید همکاران و مخاطبان سایت خانه مطبوعات قرار دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ما بیش از ۴٫۵ میلیون تومان برای طراحی آن با منابع کمکی شهرداری هزینه کردیم که جا دارد از حمایت‌های شهردار اردبیل از مجموعه خانه مطبوعات قدردانی کنیم که در راه‌اندازی این سایت کمک‌کار و یاریگر ما بودند.

صباغی سایت خانه مطبوعات استان اردبیل را اولین سایت رسمی خانه مطبوعات کشور اعلام کرد و ادامه داد: در صورت همکاری فرهنگ و ارشاد اسلامی ما به راحتی می‌توانیم از طریق این سایت با سایر انجمن‌های فعال هنری و فرهنگی در ارتباط بوده و آنها را از خدمات این سایت بهره‌مند کنیم.

وی گفت: آدرس سایت نیز در قالب یک عنوان با مسما «خانه ما» تعریف شده که اهالی رسانه می‌توانند به راحتی از این سایت و خدمات آن استفاده کنند.

۱۷۵ خبرنگار تاکنون صاحب کارت شناسایی شدند

صباغی در ادامه سخنان خود افزود: خانه مطبوعات استان اقدام به شناسایی و صدور کارت ۱۷۵ نفر از خبرنگاران فعال استان کرده و کار صدور کارت شناسایی ۱۵ نفر از خبرنگاران نیز در دست اقدام است.

وی از اصحاب رسانه خواست تا در صورت بهره‌مندی از مزایای خانه مطبوعات و صدور کارت شناسایی معتبر مدارک خود را تکمیل کرده و با پرداخت حق عضویت سالانه زمینه را برای بهره‌مندی از خدمات خانه مطبوعات فراهم کنند.

صباغی حق عضویت سالانه مصوب برای سال آینده را ۳۰ هزار تومان اعلام کرد و ادامه داد: در کارت طراحی شده با تمدید سالانه هولوگرامی طراحی شده تا جلوی جعل کارت گرفته شود.

خبرنگاران باید در فضای آزاد اطلاع‌رسانی کرده و فعالیت کنند

مدیر خانه مطبوعات استان اردبیل با انتقاد از برخی مسئولان که در انجام فعالیت خبرنگاران مانع و سدی ایجاد می‌کنند، بیان کرد: هیچ کس حق ندارد آزادی اطلاع‌رسانی و گردش آزاد اخبار و اطلاعات را مانع شده و جلوی فعالیت خبرنگاران را بگیرد.

وی موضع خانه مطبوعات را در مقابل برخی تنش‌های بین خبرنگاران و مسئولان در روزهای اخیر، موضع تعامل و حمایت از فعالیت آزاد خبرنگاران اعلام کرد و افزود: هیچ کس نمی‌تواند مانعی در مسیر فعالیت آزادانه و شرافت‌مندانه خبرنگاران و اصحاب رسانه باشد.

فارس

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر