صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ | ۸:۲۱ ب.ظ
0

مشگین شهر امروز شاهد تجلی شعور اجتماعی و فرهنگی مردم در شهر بود. مردم مشگین شهر در پی فراخوان فعالان فرهنگی و زیست محیطی از طریق نرم افزار تلگرام به پاکسازی شهر و درختکاری پرداختند

وراوی :

مردم فرهنگدوست مشگین شهر که در فرودهای اجتماعی، توانایی به اوج کشیدن جامعه را به رخ کشیده اند، امروز ۲۱ اسفند ماه در روز تعطیل جمعه وقت خود را به پاکسازی و درختکاری در شهر اختصاص دادند.
فعالان فرهنگی و محیط زیست مشگین شهر با استفاده از نرم افزار تلگرام فراخوان حرکت فرهنگی و زیست محیطی خود را اعلام کردند که با استقبال کم نظیر مردم مواجه شد. بقدری که می توان گفت شهرداری و شورای شهر و سایر نهادهای ذیربط با هزینه کرد انواع پلاکارد و تبلیغ و تریبون قادر به بسیج مردم در این حجم نبوده اند.
امروز جمعیت قابل توجهی از مردم مشگین شهر در یکی از دو پروژه فرهنگی مشارکت کردند. پروژه اول پاکسازی محیط شهری و دیوارها از آلودگی های انتخاباتی بود که در این مرحله گروه های مردمی نسبت به تمیز کردن دیوار از پوسترهای تبلیغات انتخاباتی اقدام کردند. بصورت همزمان پروژه دیگری نیز با هدف کاشت درخت در جنوب شهر اجرا شد که گروه های مردمی و محیط زیستی شهرستان در اقدامی کم نظیر با حضور در محل به همراه خانواده و حتی فرزندان کوچک اقدام به درختکاری و آبیاری کردند.

 

در این برنامه شهرداری و شورای شهر نیز از تجهیزات خود برای کمک به مردم استفاده نمودند و خودروهای سبک و سنگین و ابزارآلات درختکاری شهرداری را در اختیار مردم قرار دادند.

گفتنی است حاشیه های زیبایی در این برنامه ها مشاهده شد که می توان به پذیرایی خودجوش مردم از فعالان فرهنگی و زیست محیطی اشاره کرد که در نوبت های مختلف توسط افراد مختلف با پذیرایی صبحانه کامل، نان و پنیر، آب معدنی، شیرینی، میوه و … همراه بود.

خبر: رافق مجتهدزاده

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر