صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۲:۵۸ ق.ظ
2
وراوی :

پایان احمدی نژادیسم و دولت اعتدال، خون تازه ای بر رگهای خشکیده ی اصلاح طلبی جاری کرده بود. توافق و امید به برجام داخلی آنچنان زیاد بود با اینکه هیچگونه تغییری در ساختار و تعریف شورای نگهبان و آن نظارت معروفش دیده نمی شد تقریبا همه ی اصلاح طلبان حتی رد شدگان دور قبل در جاده بهارستان منتظر چراغ سبز بودند. مشگین شهر به لحاظ بهره مندی از دو چهره ی سرشناس حاج علی زین العابدین و حاج محمود عباسزاده، از دو دولت سابق غیر همسو، فضای سیاسی نگین آذربایجان را پر تب و تاب کرده بود.
تقابل دو سردار، سردار جنگ و بصیرت.

خیز زود هنگام عباسزاده ی مشکینی و میتینگهای سیاسی جذاب و با شکوه، شکاف بین ملکی و اصولگرایان، بی میلی آقای اسدی به شرکت در انتخابات، خبر از پیروزی قاطعانه این چهره ی جوان و فعال سیاسی می داد. “اویاق اللر دایاغمدی”. اما…. آن مرد آمد، سردار اصلاحات با یارانش، با کوله باری از عشق و امید آمد. فارغ از هر زنده باد و مرده باد، فقط و فقط برای جهاد. کسی که جهاد حسینی را در طول هشت سال دفاع مقدس با سربلندی به پایان رسانده بود قدم در جهاد سیاسی گذاشت. شعارش شکستن بود، حصر، تحجر، انحصار. “حاج علینین سسی،سیندیراجاخ قفسی”. به راستی شکست، در اولین قدم رکود بیشترین تجمع مردمی، حضور هزار نفری حامیان در گروه تلگرامی را، آرام و بی ادعا شکست. در مشگین شهر صلاحیت گرفت تا ستاره ای درخشان به سه ضلع مثلث انتخاباتی این شهر اضافه شود. “لبخند بزن،فردا را با هم خواهیم ساخت”. حال همه چیز آماده، برای نبرد گلادیاتور ها اما دو سردار و دو دغدغه. یکی نگران رد صلاحیت استصوابی، دیگری رد صلاحیت مردمی. گذشت و گذشت، حاج علی و جعفرزاده امیدان اصلاحات از بهارستان ناامید شدند.
جشن و پای کوبی بر پیکر شیران زخمی از تحجر و طومار نویسی خون هر آزاده ای را به جوش می آورد. عدالت واژه ی گمشده ی رقابت دو جناح رقیب. یکی با کل قوا، دیگری بی دست و پا. اما این پایان قصه نیست، رقابت همچنان باقیست. افسوس در این بین منفعت طلبان جگر سوخته ی زلیخا را کباب بره ای آماده برای تقویت اردوگاه خود می دانستند. اسدی که تا دیروز شعار مرگ بر .. میداد در کمال ناباوری در لیست امید قرار گرفت، رضازاده و دیگر سربازان دیروز اصول و.. علم اصلاحات برداشته و سهمی از این لقمه ی آماده می خواستند. چشم امید آنها جلب رضایت حاج علی و جعفرزاده بود. اما … حاج علی بین دو راهی قرار داشت. میثاق و عمل به آن و یا حمایت از لیست امید، دو راهی که او را خانه نشین هفت اسفند کرد. سردار رفت، جعفرزاده زخم طومار و پای کوبی را نبخشید و در کمال ناباوری به ملکی از اینجا رانده و از آنجا مانده پیوست. ورق برگشت، خنده از لب اصول پرکشید. کفه ی ترازو باز نامیزان بود. این بار علیه عباسزاده. محمود تنها، رقبا به صف. یکی چماق تحجر، یکی چماق طومار. تخریب، تخریب، شبنامه یا غم نامه!؟

روزهای خوبی رقم نخورد،عقل و منطق جای خود را به کینه و نفرت سپرده بود. محمود در حصار زر و زور و تزویر. طلای رقیب، اراده ی ملت، تزویر ستاد خود. و شد آنچه که نباید می شد. پرنده ی اخلاق از لب حوض ما پرکشید. اسفند تمام شد، زمستان همچنان باقیست. آری “دیارم نفسی تازه می خواهد…

یادداشت/ عماد

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • محمد سیفی
  یکشنبه ۸ فروردین ۱۳۹۵ در ۱۳:۱۴
  0
  0

  آقای حسن زاده سلام اگر کسی حاج علی زین العابدین را قهرمان و الگوی زندگی خودش هم بکند باز هزار دلیل برای این کارش دارد.اما تو چی ؟این قدیر پسندی چه دارد ؟ آن از تعداد رای که بهش داده شده که حتی از خیلی که فقط یک ماه فعالیت کردند کمتر رای داشت و آن از شعارش اخلاق که با رفتارهای بعد انتخابات و اعتراض مسخره خود به صحت انتخابات وادعای ناپاکی آرای ملکی.به مهندس پسندی بگویید مردم کور و کر نیستند و همه می دانند به توصیه عروجعلی آمدی کاندیدا بشوی تا رای عباسزاده را خراب کنی.عباسزاده ار چند فروختی شناور؟
 • وحید حسن زاده
  سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ در ۰۱:۵۵
  0
  1

  بازم طرفداری ناعادلانه از حاج علی بازم بت کردن حاج علی و پرستش ایشان باز هم برحق دونستن حاج علی و درست نشان دادن حاج علی باز هم کتمان حمایت حاج علی از ملکی باز هم دروغ دروغ دروغ این گوشها خیلی وقته به شنیدن دروغ تو شهر ادمای منفعت طلب عادت کرده. مهندس پسندی عزیز ناراحت نشو از دست بعضی ادما چون رسم دنیا اینجوره وقتی پای پول و منفعت به میان میاد ادمای سست عنصر زیره قول و قرارهاشون میزنن ،ولی مهندس پسندی عزیز توکل به خدا چون هر امروزی یه فردایی هم داره مهندس پسندی عزیز هزار بار شکر میکنم که نام شما رو رو برگه رای نوشتم هزار بار شکر میکنم که لاعقل پیش وجدانم راحتم ،راحتم چون انتخابم درست بوده امیدوارم هر جا هستی موفق باشی،از ادما ها هم دلگیر نباش این انتخابات تجربه خوبی بود برا شناخت آدما مخصوصا دوستان…..!!!!!!!

دیدگاه شما درباره این خبر