صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۴ | ۱۰:۵۵ ق.ظ
0

سامانه بارشی از عصر روز پنچ شنبه از محدوده استان اردبیل خارج خواهد شد اما هوای سرد همچنان تا روز جمعه تداوم پیدا می‌کند و طی روزهای شنبه و یکشنبه با افزایش دما جو آرام همراه با موج جدید بارش‌ها که بارندگی‌های خفیف را به دنبال دارد ادامه پیدا می‌کند.

وراوی :

بر اساس اعلام صبح امروز هواشناسی استان اردبیل در روزهای نخستین سال آینده جو استان آرام همراه با بارش‌های پراکنده در مناطق مختلف خواهد بود  و هفته اول فروردین پدیده خاص جوی پیش بینی نمی‌شود.

بر همین اساس و به دنبال ورود سامانه بارشی و سرد که از دیروز هوای استان را تحت تاثیر قرار داده است بارش برف اکثر مناطق استان اردبیل را در برگرفته به طوری که در حال حاضر در اردبیل، نیر، و مشگین‌شهر بارش برف به شکل خفیفی ادامه دارد.

به دنبال بارش برف که ارتفاع آن در نیر به ۳۵ سانتیمتر، مشگین‌شهر به ۳۰ سانتیمتر، نمین به ۲۴ سانتیمتر و اردبیل به ۱۱ سانتیمتر رسیده است در کنار خوشحالی زارعان نگرانی باغداران را نیز به همراه داشته است که توصیه شده باغداران در باغات خود نسبت به تولید گرما اقدام کنند.

اما بارش باران نیز در شمالی‌ترین شهرهای استان اردبیل در روزهای اخیر ادامه داشته به طوری که بیشترین بارش با ۲۸ میلی‌متر از شهر مرزی بیله‌سوار گزارش شده است.

در حال حاضر سردترین نقطه استان نیر با منهای ۸ درجه، سرعین با منهای ۶ درجه و  خلخال و اردبیل با منهای ۵ درجه است.

اما بر اساس اعلام مرکز اطلاع‌رسانی از راه‌های استان به غیر از گردنه الماس که کولاک گزارش شده است در سایر محورهای مواصلاتی استان به رغم حاکم بودن شرایط خیس و لغزنده عبور و مرور جریان دارد و هیچ مشکلی در تردد خودروها وجود ندارد اما از رانندگان خواسته شده است تجهیزات زمستانی را با خود به همراه داشته باشند.

سامانه بارشی از عصر امروز از محدوده استان اردبیل خارج خواهد شد اما هوای سرد همچنان تا روز جمعه تداوم پیدا می‌کند و طی روزهای شنبه و یکشنبه با افزایش دما جو آرام همراه با موج جدید بارش‌ها که بارندگی‌های خفیف را به دنبال دارد ادامه پیدا می‌کند.

در هفته اول فروردین وضعیت جوی استان آرام بدون بارش برف و باران به شکل فراگیر خواهد بود و هموطنان، مسافران و گردشگرانی که قصد حضور در استان اردبیل را دارند می‌توانند به راحتی سفر خودشان را انجام داده و تدارک ببینند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر