صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴ | ۵:۲۳ ب.ظ
0

مدیر اجرایی طرح عیدی دادن کتاب در اردبیل گفت: طرح اهدای کتاب در ایام نوروز در سطح استان اردبیل اجرا تا گامی محکم در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برداشته شود.

وراوی :

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، ابراهیم ابراهیمی بعد از ظهر امروز در جلسه هماهنگی برگزاری طرح عیدی دادن کتاب در اردبیل اظهار داشت: به همت و ابتکار انجمن مهر امید، طرح اهدای کتاب در ایام نوروز در سطح استان اردبیل اجرا می ‌شود تا گامی محکم در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی برداشته شود.

وی تصریح کرد: این طرح با شعار «با عیدی دادن کتاب به جای پول یا پوشاک، به عزیزان‌مان آگاهی هدیه دهیم» اجرا می‌شود تا از این طریق بتوانیم در زمینه فرهنگسازی در زمینه اهدای کتاب و ترویج فرهنگ کتابخوانی آگاهی مردم را افزایش دهیم.

مدیر اجرایی طرح عیدی دادن کتاب در اردبیل با اشاره به اهداف اجرای این طرح در استان اردبیل افزود: کتاب تنها یک هدیه با تاریخ انقضای مشخص نیست بلکه هدیه‌ای ماندگار است که با ارتقای آگاهی و سواد اطلاعاتی فرد، می‌تواند منجر به ارتقای کیفیت زندگی شود و با افزایش کیفیت زندگی افراد جامعه، کیفیت زندگی در سطح جامعه ارتقا پیدا می‌کند.

ابراهیمی با بیان اینکه انجمن مهر امید در راستای اهداف فرهنگی خود اقدام به برگزاری چنین طرح‌هایی می‌کند، گفت: این سازمان غیردولتی و مردم نهاد که از وزارت ورزش و جوانان مجوز گرفته در راستای رفع دغدغه‌های فرهنگی اقدام به برگزاری چنین طرح هایی می‌کند و پیش از این هم آیین نذر کتاب و کاروان نذر کتاب را برای نخستین بار در سطح استان اجرا کرده است.

وی بیان کرد: یکی از رسم‌های مردم ایران در عید باستانی نوروز، هدیه دادن به نزدیکان در قالب عیدی است که عرف بر این است که معمولا پوشاک، اقلام دکوراسیون و پول نقد هدیه می‌دهند اما کتاب می‌تواند جایگزین مناسبی برای این هدایا باشد.

مدیر اجرایی طرح عیدی دادن کتاب در اردبیل با بیان اینکه کتابخوانی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و و افزایش رعایت حقوق شهروندی تاثیر شگرف اما پنهان دارد، اظهارکرد: آسیب‌های اجتماعی و بی‌احترامی به حقوق شهروندان از کم آگاهی نشات می‌گیرد که با افزایش مطالعه می‌توان این خلاء را پر کرد و جلوی این آسیب‌ها را گرفت.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر