صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۴ | ۲:۳۳ ق.ظ
20

فرماندار مشگین شهردر حالی بحث انحلال رامطرح می کند که حتی اختیار پیشنهاد آن را هم ندارد.بهتر است به جای تهدید شورا ی شهر به عملکرد ضعیف خود در قبال مردم پاسخگو باشد .

وراوی :

بعد از اتمام انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در شهرستان مشگین شهر و پیروزی ولی ملکی، تیرهای انتقاد به سمت شورای شهر و شهرداری گرفته شد که ناشی از فعالیت های انتخاباتی ایشان و نهایتا تکیه زدن نماینده مورد حمایتشان بر صندلی سبز بهارستان بود . در همین راستا اخیرا فرماندار مشگین شهر سخنان تامل برانگیزی در خصوص انحلال شورای شهر مطرح کرده است که بیان نکته ای چند در این وجیزه خالی از بهره نخواهد بود .

لازم است به این نکته اشاره شود که این نوشته در تایید کم کاری شورای شهر و شهردار مشگین شهر نیست بلکه برآنیم تا چرایی آغاز فشارها به شورای شهر و شهرداری در اوان انتخابات و بعد از آن را روشن تر نماییم .

فرماندار مشگین شهر در حالی بحث انحلال شورا را طرح می کند که از زمان تحویل گرفتن ساختمان سفید نگاه سیاسی به شهرداری و شورا داشته است . زمانی که قرار بود سیامک مظلومی پست شهرداری را تحویل بگیرد فشارها به شهردار وقت زیاد شدو انواع سریال های مهندسی شده با همراهی یونس اسدی برای سکانداری سیامک مظلومی که در آن زمان تعلق خاطری به یونس اسدی! داشت در دستور کار فرماندار قرار گرفت و حمایت های لازم برای اخذ تاییدیه حکم شهرداری ازاستانداری  انجام شد . . بعد از اینکه مظلومی سکان هدایت شهرداری را به دست گرفت فرماندار و یونس اسدی به آرامش نسبی رسیدند به زعم اینکه می توانند مثل بسیاری از ادارات به فکر سیاسی کاری باشند. اما غافل از اینکه یونس و فرماندارش مغلوب سیاست برخی از اعضای شورای شهر شده اند و بازی را بد جور باختند .

فرماندار مشگین شهر در ابتدای کار حمایت های زیادی از مظلومی کرد ولی معادله بعد از تغییر موضع وی به کل عوض شد و تنش شدیدی بین او و شهردار وقت پیش آمد . کار تا جایی کشید که در جلسه شورای اداری مشاجره لفظی بین فرماندار و شهردار وقت پیش آمد که ناشی از تسویه حساب سیاسی بود نه چیز دیگر !

از آن به بعد فشارها به شهردار وقت به بهانه های مختلف توسط فرمانداری به شکل های گوناگون نمود پیداکرد . بعد از انتخابات مجلس دهم و پیروزی ملکی شورای شهر و شهردار آماج بدترین تیرها و فشارها قرار گرفتند .این بار  تهدید به انحلال شورا !

امروز شورای شهر به جرم حمایت از ملکی از سوی کسی تهدید به انحلال می شود که قانونا حتی اختیار پیشنهاد آن را هم ندارد . کسی که خود در دوره قبل با سخنرانی در مسجد ابوالفضل (ع)در حمایت از یونس اسدی کلید ساختمان سفید را کادو گرفت . حال اگر اینکه شورای شهر از کاندیدایی حمایت کند قباحت دارد پس چرا فرماندار وقت این کار قبیح را بعنوان شورای شهر در دوره قبل انجام داده است؟ اگر شهردار و شورا کم کاری می کردند چرا زمانی که مظلومی به یونس اسدی تعلق خاطر داشت هیچ اعتراضی از سوی فرماندار نشد؟ چرا اعتباری که قرار بود از طرف فرمانداری به پروژه کانال کشی میدان جانبازان تخصیص یابد بعد از تغییر موضع شهردار انجام نشد؟ براستی چرا حس مردم دوستی و تعصب به بیت المال فرماندار این روز ها گل کرده ؟ چرا زمانی که خاک سرخ معدن هماتیت از این شهر خارج می شد حس مردم دوستی نداشت؟؟

آقای فرماندار ! مردم خوب می فهمند تمامی این فشارها بخاطر تسویه حساب سیاسی است . مردم خوب می فهمند که فرماندار شهرشان از زمانی که ساختمان سفید را تحویل گرفته همه فرمانداران گذشته را در بین مردم رو سفید کرده است! می فهمند فرماندار شهرشان در هیچ یک از حوزه های فرهنگی ، اجتماعی، سیاسی و … کارنامه خوبی نداشته است! می فهمند نماینده نماینده بوده تا فرماندار !

سخن آخر اینکه فرماندار شهرستان به جای اینکه به فکر تسویه حساب سیاسی باشد بهتر است به عملکرد ضعیف خود در حوزه های مختلف شهری از جمله بحث ترافیک شهری پاسخگو باشد که هر روز یک نسخه غیر کارشناسی برایش می پیچد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
20 دیدگاه
صفحه بندی دیدگاه ها 1 2
  • از مردم
    چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ در ۱۴:۰۳
    4
    0

    جناب ملکی تغییر فرماندار مشگین شهر که یونس خان با جهاد کشاورزی اشتباه گرفته بودند و اون را اوردن فرمانداری خواست عموم مردم و اطرافیان شماست . اگه تا خرداد عوض نکردی دوره بعد فاتحه برای تو منم خودم یکی از مخالفان تو خواهم بود . باید زود این مهندس به اصطلاح کشاورزی و مطیع مطلق یونس را از فرمانداری برداری. ممنو فقط زود که این شهر راحت شود

دیدگاه شما درباره این خبر