صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | دوشنبه ۹ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۲:۲۳ ق.ظ
4
وراوی :

این روز ها که کم کم هیاهوی انتخابات مجلس در حال کم شدن است از عمق وجود خیلی عظیمی از دوستان صدای آشنای سهم خواهی و قدرت طلبی می آید، صدای نابهنجاری که بسبب آن، حال و روز امروزمان این چنین دردناک است.
نمی دانم در تفکررات این خیل عظیم دوستان چه می گذرد که هر روز شاهد آن هستیم که یکی اعلام آمادگی برای انتخابات می کند ، !!!!
بعد از آنکه انتخابات مجلس تمام شده است دوستانی که در ستاد های مختلف عزیزان کاندیداها فعالیت کرده بودند به علت آنکه در آن ستاد ها بعضا دارای مقام و ارزش در بین دوستانشان بودند حال طب سیاست مداری گرفته و بدنبال تحقق آرزوی دیرین خودند ، آیا می شود با این روش ها یک فرد موثر برای جامعه شد ??آیا شورا بودن و شدن با کدخدا و ریش سفید شدن و بودن یکی است که امروز همه به علت فعالیت در ستاد های مختلف و پیدا کردن چند دوست و آشنا و کاسب شدن چندین سلام از روی ادب معاشرت حال خود را در قواره یکی از پست های حساس ببینند ??
در جایی که امروزه برخی دوستان از منتقدان سرسخت عملکرد این مجمع شورا هستند آیا در فکر این نیستند که خود نیز در قواره این صندلی خوش خط و خال نیستند ?
امروزه شهر ما دچار فرسودگی ابزاری و بعضا در مقاطعی فرسودگی انسانی شده است بدین مضمون که چون در نظام مدیریتی شهرستان تخصص گرایی جایگاهی ندارد پس بطبع اندیشه های مرتبط و مفید نیز نخواهند توانستند آنچنان که باید ابراز وجود کنند ، حال با این شرایط وقتی در فکر اکثر این دوستان منیت و خود بزرگ بینی جایگاهی بالاتر از تخصص مداری و از خودگذشتگی دارد آیا می شود امیدی به حداقل ها داشت??
وقتی ملاک های ما برای انتخاب مشخص و اصولی نباشد ، وقتی انسان در ماورای دیگران و در خلوت خود با خود نیز روراست نباشد ، وقتی ما دچار منیت شویم و کوتاه فکری ها اجازه اندیشه درست را به ما ندهد پیشرفتمان میسر نخواهد بود ، مسیر های حرکت هر جامعه با طراحی های ذهنی ساکنین آن جامعه طراحی خواهد شد و اگر نقشه راه برای آینده با مقیاس های عملی و علمی تدوین شود توسعه میسر خواهد شد اما در غیر این صورت سکون و درجا زدگی امروزه آینده مان را از گذشته تاریک تر خواهد کرد .
چگونه می شود به توسعه شهرستان و شهر امیدوار بود با آنکه راه و روش های خود ما برای اصلاح روند فعلی دچار نقص های بیشماری است .
امیدواریم دوستان عزیزمان که دلشان برای پیشرفت شهرشان می تپد با گذشت از منیت های پوچ و بی فایده با انتخابی درست قامی در جهت تعالی شهرمان برداریم.

یادداشت/ یاشار طباطبایی

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn

دیدگاه شما درباره این خبر