صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۵ | ۱۱:۵۷ ب.ظ
5
معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی کشور در مشگین شهر عنوان کرد:

گردشگری در مشگین شهر باید به یک صنعت تبدیل شود

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی کشور اظهار داشت: تمام دستگاه های اجرایی باید با بکار گیری تمام توان خود و امکانات لازم در راستای جذب سرمایه گذار قدم های سازنده بردارند و با مشکل تراشی مانعی برای حضور سرمایه گذار بوجود نیاورندکه این امر در شهرستان مشگین شهر باید به صورت انقلاب جذب سرمایه گذار به نحو شایسته انجام گیرد

وراوی :

معاون سرمایه گذاری سازمان میراث فرهنگی کشور که امروز به مشگین شهر سفر کرده بود بعد از افتتاح مجتمع آبدرمانی موئیل و بازدید از چندین پروژه های گردشگری در جلسه ستادخدمات نوروز که در محل فرمانداری مشگین شهر با حضور مسئولین استانی و شهرستانی تشکیل شد حضور یافت .

شیرکوند گفت: گردشگری یک صنعت سبز و پر درآمد درکشورهای مختلف است و نگاه به این مقوله باید نگاه نو و مترقی باشد .وی مشگین شهر را جزو شهرهای مستعد برای تبدیل شدن به قطب گردشگری دانست و افزود: گردشگری در مشگین شهر نیازمند یک استراتزی و نگاه نو است و نباید پرداختن به این صنعت در آمد زا به برگزاری جلسه ستاد خدمات نوروز منتهی شود و باید برای سامان بخشیدن به این امر در شهرستان ستاد ساماندهی صنعت گردشگری تشکیل شود .

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی کشور با اشاره به اینکه گردشگری در سفر خلاصه نمی شود گفت:گردشگری یک صنعت با المان و نمادخاص است و امروزه یک صنعت نو و در آمد زا در اکثر کشور های جهان محسوب می شود.

این مسئول تصریح کرد: هر منطقه ای برای تبدیل شدن به قطب گردشگری پتانسیل لازم را ندارد و شهرستان مشگین شهر با دارا بودن ده ها چشمه آبگرم طبیعی و آثار تاریخی متعدد و مناطق بکر طبیعی و جنگل ها و مناطق دیدنی ظرفیت لازم برای شکوفا شدن در صنعت گردشگری را دارد.

شیرکوند نامگذاری سال جدید  بنام ” سال اقتصاد مقاومتی ، اقدام و عمل” را فرصتی برای بهرمندی عملی از این نامگذاری دانست و گفت: جوهر اقتصاد مقاومتی تکیه به توان داخلی و استفاده از نیرو های انسانی و ظرفیت های داخلی در کشور است که صنعت گردشگری می تواند یکی از نمود های عینی توجه به اقتصاد مقاومتی و توان داخلی و تحقق تئوری های مفهوم اقتصاد مقاومتی باشد .

معاون سرمایه گذاری میراث فرهنگی کشور اظهار داشت:دستگاه های اجرایی باید با بکار گیری تمام توان خود و امکانات لازم در راستای جذب سرمایه گذار قدم های سازنده بردارند و با مشکل تراشی مانعی برای حضور سرمایه گذار بوجود نیاورندودر شهرستان مشگین شهر باید انقلاب جذب سرمایه گذار صورت گیرد .

وی ادامه داد: سال ۹۴ بدترین سال اقتصادی کشور بود و علی رغم شرایط بد اقتصادی جذب منابع از صنعت گردشگری در صندوق توسعه ملی نسبت به سال ۹۳ بیش از چهار برابر شد که بیانگر توجه ویژه دولت به صنعت گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش است .

شیر کوند تصریح کرد نگاه دولت به گردشگری نگاه نو است و این بخش بعنوان صنعت در مسیر توجه دولت قرار گرفته است  . وی ادامه داد: پروژه های سرمایه گذاری که ۵۰ در صد پیشرفت فیزیکی دارند از محل صندوق توسعه ملی منابع مالی به آن ها اختصاص می یابد که این امر در شهرستان مشگین شهر حتی با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی پروژه ها قابل تحقق است و در صورتی که سرمایه گذاری غیر از این مسیر از تسهیلات بانکی استفاده کند سازمان میراث فرهنگی ۸ درصد سود بانکی آن را بعنوان یارانه پرداخت می کند .

وی در خاتمه با اشاره به شکسته شدن تحریم ها گفت: وضعیت اقتصادی کشور رو به بهبود است و با لغو تحریم ها و آغاز فصل جدید روابط ایران با کشور های مختلف سرمایه گذاری های خارجی در ایران رشد چشم گیری خواهد داشت و این کار فضا را برای حضور سرمایه گذاران خارجی در بخش های مختلف باز خواهد کرد که باید از این فرصت برای حضور و جذب سرمایه گذاران خارجی در شهرستان مشگین شهر که پتانسیل و استعداد بالقوه ای دارد استفاده شود .

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • عزیز
  دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۹۵ در ۱۶:۰۰
  0
  0

  با سلام ضمن عرض سلام وخسته نباشید محضر همه همشهریهای نجیب وبا فرهنگ به نظر حقیر اگر ما شهر مان را دوست داریم واگر میخواهیم یک روزی از این همه فقر وبیکاری نجات پیدا کنیم وفرزندان من وشما بتوانند فردا در رفاه واسایش زندگی کنند باید در حمایت از رونق گردشگری وتوریسم دست اتحاد وهمدلی به سوی هم دراز کنیم بی شک هر شهر ومنطقه ای تنها ازراهی میتواند به توسعه وپیشرفت دست یابد که پتانسیل واستعداد لازمه ان منطقه کشف گردیده واز حالت بالقوه به بالفعل تبدیل گردد بهتر از بنده حقیر میدانید که بالاترین پتانسیل شهر مان در گردشگری میباشد وامروزه در دنیا صنعت گردشگری حرف اول را میزند بیایید با اتحاد وهمدلی درکنار مسئولین شهر مان را به سوی پیشرفت سوق دهیم وحرفهایی راکه تنگ نظران وبدخواهان شهر مان از جمله سرعین واردبیل به زبان میارورند تا موجب دلسردی ما بشود تکرار نکنیم شاهدهستیم که از دیدن پیشرفت شهر مان در زمینه گردشگری چقدر ناراحت میشوند چون میدانند که در اینده نه چندان دور نام واوازه مشگین شهر نه تنها در کشور بلکه فراتر از مرزها هم میپیچد
 • ثمین
  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ در ۲۲:۳۳
  0
  0

  جناب استاندار کم به اطرافیان اسدی باج بدهید اکنون هم اقای یونس ترابی؟ مردم از واگذاری اراضی ملی به بهانه های طرح گردشگری به اطرافیان نماینده ناراحت هستند دیگر بس است
 • محمودی
  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ در ۰۱:۰۴
  2
  0

  گردشگری در مشگین شهر تبدیل به صنعت زمین خواری توسط نماینده محترم یونس خان و دارو دستش شده !!!!ملکی اگه عرضه داشته باشی ۸ خرداد مهندس کشاورزی به جهاد کشاورزی امور دام انتقال میایبد
 • قادر وطن خواه
  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ در ۰۱:۰۲
  2
  0

  متاسفانه این شهر هر دوره دست یه عده کوتاه فکر می افته که از شهر بیرون نرفتن و حتی تو رشته خودشونم حرفی ندارن برای گفتن …. مهندس کشاورزی کجا و پست فرمانداری کجا…….. از فرماندار فعلی انتظار فکر سطح بالا نداریم ……………………………..
 • سیاستمدار
  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ در ۰۰:۴۷
  3
  0

  شهری که فرماندارش مهندس کشاورزی باشه حتما گردشگری اش تبدیل به صنعت می شود.

دیدگاه شما درباره این خبر