صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ | ۶:۰۷ ب.ظ
4
وراوی :

با اتمام انتخابات مجلس و با توجه به درگیری شوراهای محترم و شهرداری و بقیه مسئولان شهری در تبلیغات انتخاباتی و حمایت بی دریغ و با دریغشان از کاندیداهای خاص خودشان و البته سخنرانی در جلسات تبلیغاتی فارغ از غیر قانونی بودن عمل، یک زنگ استراحتی مبرم میطلبید این تنان خسته را..!

زنگ استراحتی که مصادف می شد با حساس ترین برهه های زمانی برای شهرستان با توجه به نزدیکی به تعطیلات نوروزی و صد البته مسافران نوروزی.
با شروع فصل سرما بدلیل برنامه ریزی و مدیریت شهری غلط و البته نبود زیرساختهای لازمه برای گردشگری و کمبود امکانات رفاهی گردشگری با توجه به موقعیت استراتژیکی منطقه، متأسفانه مشگین شهر به خواب زمستانی فرو می رود و اواخر اسفندماه این کهن نگین سبز چشم از هم باز نموده و شهر از انتخابات بیرون آمده را که بیشتر به جنگ زده شبیه شده و با شعار نویسی های در و دیوار از مدارس گرفته تا نمای زیبای ساختمان مردم، چهره ای متفاوت و زشت از خود به نمایش گذاشته است.
وظایف شورا و شهرداری در قبال این مشکل بروکراسی و تعریف شده هست و فارغ از چاره گشایی و درمان برای این معضل لازم بود شورا تدبیری پیشگیرانه بیاندیشد تا شعار نویسی در و دیوار و غیره غیر قانونی جلوه داده و پیگیری قانونی به دنبال داشته باشد. که متأسفانه شورا و شهرداری وقت و فکر لازم را در طول انتخابات متوجه منافع شخصی شان معطوف نموده بودند.
اما حال که پیشگیری لازمه انجام نشده باز شهرداری و شورا می بایست آستین بالا می زد و برای پاکسازی شعارنویسی ها و زباله های انتخاباتی و در ضمن زیبا سازی و بسترسازی برای مهمانان نوروزی اقدامی می نمود که چنین نشد.
و اما وظایف شهروندی در قبال این مشکل جنبه ی اخلاق شهروندی و اجتماعی می طلبد و شکل بروکراسی و اداری نداشته و نخواهد داشت که خوشبختانه شهروندان در زنگ استراحت بی موقع شورا و شهرداری با ایجاد گروه هایی در خصوص پاکسازی و زیبا سازی و زیست محیطی سر و صدایی را بوجود آورده و عملیاتی را از جمله؛ درختکاری و نقاشی دیواری و پاکسازی زباله ها بصورت خودجوش شروع کردند که مسئولان شهری را مجاب به همکاری نمودند که البته با استقبال و تلاش برخی مسئولان شورا و بقیه مسئولان شهری نیز مواجه گردید و برخی تنگ نظری ها و عملکرد و مصاحبه های نامناسب از قبیل:مصاحبه شهردار در خصوص درختکاری و مصادره به نفع درختکاری ها در مصاحبه شهردار و تنگ نظری جناب رئیس شورا و غیر قانونی تلقی کردن اعمال گروههای مردمی خود جوش در باب تنظیف شهری و غیره و در این اواخر عملکرد بسیار نامناسب و دور از شأن شهرداری و شورا با مصادره نقاشی دیواری گروه های مردمی و درج آرم “شهرداری مشگین شهر” بر روی کارهای هنری مردم ، همه و همه این سخن یکی از دوستان را در ذهن تداعی میکند که فرمود:”بیر گون بیر فیل قاچیرمیش و بیر توز تورپاق سالمیشمیش گل گؤره سن، بیردن دایانیب دالینا باخیر گؤرور توز تورپاقدان گؤز گؤزو گؤرمور و دالیندا بیر سیچانی گؤرور. سیچان دئییر فیل قارداش گؤر نه توز سالمیشیق!”
حالا از شورا و شهرداری عاجزانه خواهش می کنیم شما که انقدر با شهروندان در خصوص وظایف معوقه تان که شهروندان جورش را می کشند حالت رقابت بخود میگیرید بیایید به کوچه و خیابانهایی که شهروندان وظایف شهروندی را رعایت نموده و تا دیوار حیاطشان را هم نما کار کرده اند بنگرید و چاره ای به چاله و چوله های گاه دره و گاه دریاچه ای اش بیاندیشید و تابلویی هم بنویسید با عنوان نه تنها “شهرداری مشگین” بلکه به اسم خودتان.

یادداشت / محسن غایب زاده 

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
 • ایرج موذن زاده
  جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵ در ۲۳:۴۲
  2
  0

  از حسن نظر مولف عزیز به زحمات گروه های مردمی متشکرم
 • ابراهیمی
  شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ در ۱۱:۴۱
  0
  0

  جناب جعفر زاده ! اینکه می فرماید تشنه قدرت نیستم امیدوارم مردم هم در مورد شما چنین قضاوتی داشته باشند چون دستگاه سنجش میزان تشنگی بر قدرت هنوز اختراع نشده است! آقای جعفر زاده ! شما و برخی از طرفدارانتان علاقه دارید به عنوان توانمندترین شهردار تاربخ مشکین شهر معرفی شوید خوب برچشم بد لعنت، اما واقعیت این است که در زمان شما شهرداری نزدیک ۲۵ میلیارد تومان بدهکار شد و شما به خاطر اینکه قصد شرکت در انتخابات داشتید ۲۰۰-۳۰۰ نفر اضافه بر چارت سازمانی در شهرداری استخدام کردید و هزینه جاری شهرداری را دو برابر کردید بطوریکه کمر شهرداری زیر بار این هزینه جاری مستمر و آن بدهی سنگین چنان خم شده است که شهرداران بعدی هم کاری نمی توانند بکنند. از طرف دیگر عملکرد مالی شهرداری هم که قانونا باید هر سال حسابرسی شود از سال اول تصدی شما حسابرسی نشده و واقعا کسی از آنچه در زمان شما اتفاق افتاده خبر ندارد و این حرف یک حرف کارشناسی است . شما در دفاع از خودتان همیشه به ساختن چند هکتار پارک و باز کردن چند خیابان استناد می کنید! ببینید پارک و خیابانهایی که درست کردید وظیفه شهرداری است مردم هم هم می بینند و لمس می کنند دستتان درد نکند نیاز به تبلیغ نیست اما! هیچ وقت گزارش نداده اید که این پارکها و خیابانها چطور تملک شده اند ؟ با چه فرمولی؟ هزینه احداث از کجا تامین شده ؟ ایا در بودجه شهرداری پیش بینی شده بود یا نه ؟ اگر پیش بینی شده بوده چرا پیمانکارش هنوز طلبکار است؟ پیمانکاران با چه سازو کاری انتخاب شده اند ؟ آیا با مناقصه قانونی بوده ؟ ناظرین این کارها چه کسانی بودند ؟ ایا کارها به تایید ناظر رسیده ؟ همه اینها سئوالاتی است که باید در حسابرسی بهش پاسخ داده شود که در مورد عملکرد شما نشده است! به نظر من اعضای محترم شورا و فرماندار و نهادهای نظارتی مانند سازمان بازرسی و اطلاعات و استانداری و … برای شفاف شدن این مسائل تلاش کنند.
 • علی امامعلیزاده میرک
  دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ در ۱۰:۵۲
  3
  0

  یا شا باللوجا ایگیدی
 • علیذنجفی
  چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۵ در ۱۸:۲۹
  5
  0

  ساغول محسن عالی ددین

دیدگاه شما درباره این خبر