صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | پنج شنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵ | ۵:۲۵ ب.ظ
0

معاون گردشگری اداره کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اردبیل از کسب رتبه هشتم اقامت‌های نوروزی کشور توسط استان اردبیل در 10 روز اول تعطیلات نوروزی خبر داد.

وراوی :

قادر تقی‌زاده در حاشیه بازدید از ستاد خدمات سفر استان اردبیل در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استان اردبیل در ۱۰ روز اول فروردین ماه سالجاری رتبه هشتم اقامت را در بین استان‌ها کسب کرده است، گفت: تعداد مسافران مقیم در مراکز اقامتی در این بازه زمانی ۹۴ هزار و ۴۳۶ نفر بوده است.

وی با بیان اینکه در هفته اول تعطیلات نوروزی به دلیل وضعیت نامناسب جوی و بارش باران و برف با کاهش ۵۲ درصدی اقامت‌ها در استان نسبت به سال گذشته مواجه بودیم، افزود: در هفته دوم تعطیلات نوروزی نیز با بهبود وضعیت جوی وضعیت اقامت اندکی بهبود یافته است، ولی همچنان با کاهش ۲۵ درصدی نسبت به سال گذشته روبه‌رو هستیم.

تقی‌زاده با بیان اینکه بیشترین اقامت در هتل‌آپارتمان‌ها با ۲۳٫۲۲ درصد مسافر و کمترین اقامت نیز در کمپ‌ها با ۲٫۲۷ درصد ثبت شده است، تصریح کرد: متاسفانه نحوه اطلاع‌رسانی رسانه‌های جمعی استان از وضعیت آب و هوایی روزهای نخست سال مناسب نبود و این عامل مهمی در کاهش مسافران نوروزی در استان بود.

ایسنا

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر