صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ | ۱:۰۹ ب.ظ
0

رئیس پلیس راه استان اردبیل گفت: در تعطیلات نوروزی امسال میزان تصادف جاده‌ای در استان اردبیل تا 25 درصد کاهش پیدا کرده است.

وراوی :

سید حجت فتاحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اردبیل اظهار کرد: از ۲۵ اسفندماه تا کنون با حضور موثر و به موقع عوامل پلیس راه و تمام دستگاه‌های حاضر در طرح نوروزی که یک زندگی شبانه‌روزی را در محورهای مواصلاتی پشت سر گذاشتند ارتقای ایمنی و سلامتی تردد هموطنانمان را در نوروز ۹۵ شاهد بودیم.

وی گفت: در این مدت پلیس تلاش کرد تا با تجهیز و بکارگیری تمام امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری با همکاری سایر نهادها آمار تصادفات فوتی، جرحی و خسارتی را به حداقل برساند.

رئیس پلیس راه استان اردبیل افزود: کاهش ۲۵ درصدی تصادفات در نوروز ۹۵ به نسبت مدت مشابه سال قبل یک موفقیت برای مجموعه پلیس و دستگاه‌های همراه به شمار می‌رود که البته بخشی از این کاهش را مرهون فرهنگ‌سازی مناسب امر رانندگی و رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی می‌دانیم.

فتاحی ادامه داد: هر چند این نیروها در تعطیلات ایام سخت و دشواری را سپری کردند اما کاهش تصادفات فوتی بهترین عیدی برای تلاش‌گران حوزه راهداری، پلیس راه، هلال‌احمر و اورژانس بود که شبانه‌روز تلاش کردند تا خسارت‌ها را به حداقل برسانند.

فتاحی بیان کرد: رانندگان در عین متکی بودن به توانایی و مهارت خود در رانندگی باید به توانایی سایر رانندگان نیز احترام گذاشته و حتی توانمندی دیگر رانندگان را بالاتر از خود محسوب کنند.

وی یادآور شد: در رانندگی نخستین اشتباه، آخرین اشتباه است و هیچ راننده‌ای نباید حریم رانندگی را خصوصی بداند چرا که این حریم اجتماعی است و قطعا همراه با مسئولیت‌های اجتماعی است.

رئیس پلیس راه استان اردبیل تصریح کرد: همه باید در ادامه سال نیز به فکر حفظ و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی باشیم تا میزان تصادفات کاهش پیدا کند.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر