صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ | ۱:۱۷ ب.ظ
0

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: استان اردبیل از سری برنامه‌های چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، همایش گفت‌وگو و مناظرات رضوی را مهرماه امسال برگزار می‌کند.

وراوی :

سیدناصر اسحاقی پیش از ظهر امروز در نشست اعضای اتاق فکر همایش علمی و پژوهشی گفت‌وگو و مناظرات رضوی اردبیل اظهار داشت: مناظره و گفت‌وگو ریشه در قرآن و فرهنگ اهل بیت داشته و در ایجاد صلح جهانی موثر و تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه علمای اسلام در زمان غیبت هم، پرچم‌دار مناظره و گفت‌وگو بوده‌اند، تصریح کرد:‌ مناظره و گفت‌وگو جایگزین مناسب مناقشه و جنگ و جدل است و در دنیای اسلام، مناقشه و جنگ و جدل جایگاهی ندارد.

اسحاقی هدف همایش علمی و پژوهشی گفت‌وگو و مناظرات رضوی را معرفی مناظره و گفت‌وگو برای ایجاد یک صلح جهانی دانست و گفت: امروز از هر زمان دیگر، بیشتر نیازمند مناظره و گفت‌وگو هستیم.

دبیر همایش علمی و پژوهشی مناظرات رضوی بیان کرد: ما با الهام از مناظرات حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) و به بهانه این همایش تلاش می‌کنیم تا این گفتمان را در سراسر جهان منتشر کرده و در این زمینه تاثیرگذار باشیم.

اسحاقی با اشاره به تغییر برنامه موضوعی استان اردبیل در جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) افزود: استان اردبیل با شکوه تمام ۹ دوره جشنواره ملی مدیحه سرایی، چاوشی‌خوانی، ابتهال و تواشیح رضوی را برگزار کرد و در دوره سیزدهم جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و حسب تاکیدات نماینده ولی فقیه در استان و تصویب شورای سیاستگذاری و کمیته اجرایی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ، برگزاری همایش مناظرات رضوی در دستور کار قرار گرفت و دوره نخست این همایش علمی و پژوهشی در سال گذشته با استقبال محققان و پژوهشگران در شهر اردبیل برگزار شد.

وی اظهار کرد: در دوره چهاردهم هم ما برگزاری این همایش را با اندکی تغییر در عنوان آن به بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) پیشنهاد کردیم که مورد توجه فعالان در این بنیاد قرار گرفت و در نظر داریم تا این همایش را با تغییر در موضوعات و محورها در سال‌های آتی هم برگزار کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: اردبیل می‌تواند در بحث همایش‌های علمی و پژوهشی به ویژه همایش گفت‌وگو و مناظرات رضوی همانند برنامه‌های حسینی و مداحی در کشور پرچم‌دار باشد.

اسحاقی با بیان اینکه استان اردبیل از سری برنامه‌های چهاردهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی و هنری امام رضا (ع)، همایش گفت‌وگو و مناظرات رضوی را مهرماه امسال برگزار می‌کند، افزود: جلسات اتاق فکر همایش گفت‌وگو و مناظرات رضوی در سال ۹۵، هرماه یک بار برگزار می‌شود و این جلسات در ماه‌های شهریور و مهر بیشتر خواهد شد.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر