صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵ | ۷:۳۷ ب.ظ
0

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر گفت: مسابقات استانی قرآن با حضور شرکت کنندگانی از ۱۹ منطقه استان اردبیل در مشگین‌شهر برگزار می‌شود.

وراوی :

محمدرسول حسین‌نژاد در جلسه هماهنگی برگزاری مسابقات استانی قرآن به عنوان بزرگترین رخداد فرهنگی در مشگین‌شهر اظهار داشت: مسابقات استانی قرآن، با حضور شرکت کنندگانی از ۱۹ منطقه استان اردبیل که به لحاظ آمار بالای شرکت کنندگان این مسابقه در طول ۱۰ سال گذشته بزرگترین رخداد فرهنگی شهرستان محسوب می‌شود و در رشته‌های متعدد قرآنی در مشگین‌شهر برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: بیش از یک هزار و ۸۰۰ دانش‌آموز دختر و پسر از تمام نواحی و مناطق استان اردبیل در مقطع متوسطه اول و دوم به همراه مربیان و سرپرستان خود در این مسابقه شرکت می‌کنند که نفرات برتراین مسابقات به مرحله کشوری راه پیدا می‌کنند.

مدیر آموزش و پرورش مشگین‌شهر افزود: مرحله اول مسابقه بزرگ قرآن در سطح استانی به میزبانی مشگین‌شهر در رشته‌های قرائت و حفظ قرآن، تفسیر، نماز و عترت، نهج‌البلاغه، اذان، مداحی، انشای نماز و صحیفه سجادیه در روزهای ۱۵ و ۱۶ اردیبهشت ماه که مقارن با مبعث رسوا اکرم(ص) است برگزار می‌شود.

حسین‌نژاد بیان کرد: تعداد شرکت کنندگان از مشگین‌شهر در مسابقه بزرگ قرآنی ۱۰۴ نفر است و این مسابقه با حضور ۷۰ داور ممتاز استانی در سطح بسیار بالایی برگزار می‌شود.

وی با اشاره به سطح مسابقات قرآنی نیز گفت: این مسابقه با حضور دانش‌آموزان نخبه قرآنی از سراسر استان اردبیل در سطح بالایی برگزار می‌شود که امیدواریم برگزاری این قبیل مسابقات در سطح استان نوید بخش ترویج معارف قرآنی و تشویق دانش‌آموزان به سمت و سوی علوم قرآنی باشد.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر