صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۶:۴۸ ب.ظ
0

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین‌شهر گفت: افزایش زیرساخت‌های گردشگری و توسعه اماکن تفریحی و رفاهی در راستای جذب گردشگران خارجی در اولویت برنامه‌های سال ۹۵ در مشگین‌شهر است.

وراوی :

شهروز حیدری در جریان بازدید از منطقه نمونه گردشگری نور سبلان در مشگین‌شهر اظهار داشت: با توجه به رشد زیرساخت‌های گردشگری شهرستان مشگین‌شهر و همچنین راه‌اندازی طولانی‌ترین پل معلق خاورمیانه در یک سال گذشته، شاهد ورود خیل عظیم گردشگران داخلی و حتی خارجی به این شهرستان هستیم که درصدد هستیم با افزایش زیرساخت‌های گردشگری در راستای جذب گردشگران خارجی به مشگین‌شهر گام برداریم.

وی با اشاره به تحقق اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل بر مبنای منویات مقام معظم رهبری تصریح کرد: در حال حاضر پل معلق به عنوان برند گردشگری شهرستان جایگاه ویژه‌ای در جذب مسافران از اقصا نقاط ایران دارد و در صورت تکمیل فازهای بعدی این پروژه شاهد تحول عظیمی در چرخه گردشگری، اقتصادی و بهبود معیشتی مردم منطقه می‌شویم که انتظار می‌رود در سال ۹۵ گام‌های مهم اقتصاد مقاومتی با مشارکت بخش خصوصی در بخش گردشگری برداشته شود.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مشگین‌شهر افزود: امسال علی‌رغم کاهش گردشگر در برخی از مناطق استان اردبیل در ایام تعطیلات نوروزی، شاهد رشد ۳۰ درصدی گردشگران در سطح شهرستان بودیم که در این زمینه ۹ ستاد خدمات سفر برای رفاه حال مسافران شبانه‌روزی ارائه خدمت می‌کردند.

حیدری بیان کرد: رشد ۳۰ درصدی گردشگران در مشگین‌شهر به سبب افزایش تأسیسات گردشگری از جمله راه‌اندازی مجموعه گردشگری پل معلق، آبدرمانی قوتورسویی موئیل و انواع آبگرم‌های شهرستان بود به طوری‌که ۹۵ هزار و ۲۵۰ گردشگر از پل معلق و مجمتمع‌های آبدرمانی از جمله وله‌زیر، قینرچه، شابیل و قوتورسویی استفاده کردند.

وی با اشاره به آمار بازدید‌ها از آثار باستانی شهرستان مشگین‌شهر گفت: بیش از ۱۳ هزار نفر از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی از جمله بقعه شیخ حیدر، آرامگاه سید سلیمان در فخر آباد و سایر اماکن تاریخی بازدید کردند که البته در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوا، آمار گردشگران در ایام تعطیلات نوروزی در مشگین‌شهر بسیار بالا بود.

رئیس اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مشگین‌شهر با اشاره به برگزاری جشنواره‌های متععد در بستر پل معلق اظهار کرد: برگزاری آئین‌های سنتی با موسیقی فولکلوریک محلی در محوطه پل معلق علاقمندان بسیاری داشت و همچنین در احیای اداب و رسوم گذشته نیز بسیار موثر بود و در صورت تداوم این برنامه‌ها بازی‌های بومی و محلی و اداب و سنت‌های ارزشمند این شهرستان احیا می‌شود.

تسنیم

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر