صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۷:۰۰ ب.ظ
0
معاون حمایت و سلامت خانواده‌ کمیته‌ امداد اردبیل خبر داد

هزینه‌ ۱۲ میلیارد ریالی برای رفع سوء تغذیه‌ کودکان نیازمند

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته‌ امداد استان اردبیل گفت: در سال گذشته بالغ بر 12 میلیارد و 840 میلیون ریال بابت رفع مشکل سوء تغذیه‌ کودکان زیر 6 سال خانواده‌های تحت حمایت هزینه پرداخت شده است.

وراوی :

به گزارش خبرگزاری فارس، علیرضا حسین‌نژاد اظهار کرد: در قالب توزیع سبد غذایی بین یک‌هزار و ۵۰۰ خانواده‌ که دارای کودکان مبتلا به سوء تغذیه بودند، تلاش کردیم تا این مشکل را برطرف سازیم.

وی با اشاره به اینکه تهیه و توزیع این سبدهای غذایی ماهانه بالغ بر ۷۱۰ هزار ریال هزینه در بر داشته است، تصریح کرد: این سبدها شامل انواع لبنیات و حبوبات، مرغ، تخم مرغ و سایر مایحتاج اساسی رشد کودکان هستند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته‌ امداد استان با بیان اینکه در طول این مدت توانستیم مشکل سوء تغذیه‌ ۲۴۰ کودک را مرتفع سازیم، گفت: با تمهیداتی که در طول یک سال برای درمان این کودکان به کار گرفتیم، آنها از چرخه‌ حمایتی این نهاد خارج شده و افراد واجد شرایط دیگری با نظر کارشناسان مرکز بهداشت استان تحت پوشش این طرح قرار گرفتند.

حسین‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در این طرح کودکان مبتلا به سوء تغذیه هر ۶ ماه یک بار توسط مرکز بهداشت مورد پایش قرار می‌گیرند که در صورت بهبودی کامل از چرخه‌ حمایتی خارج می‌شوند.

وی خواستار همکاری بیش از پیش مردم خیر و نیکوکار استان در مورد تهیه و توزیع بسته‌های غذایی بین این کودکان نیازمند شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر