صفحه کنونی
اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
بازگشت به صفحه نخست | چهارشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۹۵ | ۷:۱۶ ب.ظ
0

مديركل دامپزشكي استان اردبيل گفت: در ايام نوروز 18 متخلف حوزه سلامت و امنيت غذايي به مراجع قضايي استان معرفي شدند.

وراوی :

به گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان ؛ صادق صالحی افزود : از آغاز اجرای طرح کنترل و نظارت بهداشتی بر فرآورده های خام دامی در استان سه هزار و ۴۳۵ مورد بازدید از مراکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی ، کشتارگاه ها ، کارخانه های فرآوری گوشت و لبنیات ، کارگاه های بسته بندی ، سردخانه ها ، رستوران ها ، مجتمع های خدماتی رفاهی و سفره خانه ها انجام شده است.
مدیر کل دامپزشکی استان بیان کرد: در طول اجرای این طرح ۹ هزار و ۶۸۸ کیلوگرم فرآورده های خام دامی آلوده ، تاریخ گذشته و غیربهداشتی کشف و امحا شد.
وی افزود : در راستای تأمین بهداشت عمومی و سلامت همگانی در سطح استان گشت های تلفیقی به صورت تیم مشترک با حضور بازرسان این اداره کل ، دانشگاه علوم پزشکی و تعزیرات حکومتی در ایام تعطیلات نوروز تشکیل و در چندین نوبت نسبت به بازدید و کنترل های مشترک از واحدهای عرضه فرآورده های خام دامی اقدام شد.
صالحی با اشاره به اینکه نزدیک به سه هزار مرکز تولید ، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی در سطح استان فعالیت می کنند ، میانگین اکیپ بازرسی در سطح استان در طول اجرای این طرح را ۲۰ اکیپ در هر روز عنوان کرد.
وی با بیان اینکه کنترل و نظارت بهداشتی بر این گونه مراکز یکی از مهمترین وظایف دامپزشکی است از تشدید برخوردها و افزایش بازرسی ها در سالجاری خبر داد .
وی افزود: لازمه رسیدن به وضعیت مطلوب در حوزه بهداشت محصولات دامی در سطح استان ؛ همکاری همه دست اندرکاران و متولیان این بخش است که خوشبختانه این همکاری در حال حاضر در بسیاری از زمینه ها وجود دارد.
وی در عین حال از ۲۱ مورد برخورد با خودروهای عرضه کننده فرآورده های خام دامی که بصورت غیرمجاز فعالیت می کردند، خبر داد.
به گفته مدیرکل دامپزشکی استان طرح نظارت بهداشتی دامپزشکی در ایام نوروز در قالب ۲۰ اکیپ متشکل از ۴۸ پرسنل فنی و متخصص در امر بازرسی گوشت در سطح استان انجام شد.

اشتراک گذاری/چاپ خبر

Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedIn
دیدگاه ها

دیدگاه شما درباره این خبر